Pinokkió

Pinocchio

2024.03.19 FREEWAY

A „Pinokkió” számomra egy kellemes emléket jelent, bár nem tartozik a legkedvencebb Disney-meséim közé. A történetben sok a varázslat és kaland, és bár néha érezhető a szirupos hangvétel, mégis egy örök klasszikus. A karakterek szórakoztatóak és emlé... Több

2022.04.19 JRD

A legjobb...

Számtalan Pinocchio történet látott napvilágot az évtizedek során, de valahogy -számomra- ez az igazi. Mint minden igazi Disney film ez is hozza az elvárt minőséget, szórakoztatást, elgondolkodtatást és látványt. Mindenképp kötelező darab egy filmmolynak! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2017.04.14 indingo

Szép mese, bár lehet hogy egy mai gyereknek már nem tetszene. A története szívbemarkoló a gyermek után áhítozó öregemberről. Sok tanulság is van a mesefilmben.

2022.07.27 Timon

Örökérvényű, tanulságos, klasszikus mese

Szép, régi klasszikus, tele tanulsággal. Túlzás nélkül mutatja be, mennyire veszélyes a szófogadatlanság. A filmben is helyén van a szimbolikus oldala a mesének. Az a rész például, ahol szamárrá változnak, szerintem eléggé félelmetes volt, de hát szórakozásra feltenni az életet, már önmagában szamárság, felelőtlenség. A valóságban rosszabb: az ember sok esetben esztelenül költi a pénzét, és nyomorba dől vagy börtönbe kerül. Tetszett, ahogy egy kicsit bővít a könyvhöz képest, de a fő mesevonaltól nem tér el. 10/10

2017.08.30 Deku

A lehető legjobb filmek listáján tartom számon eme darabot. Pörgős, fordulatos és totálisan magával ragadó volt ez a történet. Hiába voltak nagyon apró hibák én nem vettem észre, mivel nagyon szimpi volt a sztori.

2018.11.10 dailyfilmsan

Nem tartozik a kedvenc rajzfilmjeim közé, de szó mi szó kivételesen szép a rajzfilm egésze. Ami szerintem hibádzik a mesében az a karakterek semmijen bemutatása. Sem Pinochió, sem a róka sem a fafaragó nincs rendesen felvázolva. Gyerekeknek kiváló, ... Több

2019.08.02 Ms. Akárki

Igazi klasszikus mese. Az egyik legjobb. Tanulságos és egyedi. Az idős fafaragónak nem lehetett saját gyereke így faragott magának és egy varázslat folytán élővé vált. A kis jószívű pinokkiónak sokmindent át kell élnie és meg kell tapasztalnia a rideg világban. Igazán érdekes és fantáziadús.

2024.03.18 Kapszaicin

A legjobb Pinokkió-film. Walt Disney produkciók közül aligha létezik olyan remekmű, ami ne lenne népszerű. Eme Pinokkió örök darabon sokan nőttek fel. Töretlen sikerének titka, hogy nagyon szerethetőre sikerültek a karakterek. Pinokkió és Geppetto cu... Több

2017.12.17 Greeta

Az egyik legszomorúbb mese, ezért nem is láttam túl sokszor. A története mindenki számár ismert. Van benne mondanivaló és sok-sok igazság. Remek mese.

2018.03.07 kevelin

Párom megnézette velem ezt a mesét, de nekem nagyon nem jött be. Az a szamaras rész, amikor a kisfiú szétveri a berendezést, meg ezek a hasonló dolgok. Voltak benne jó részek, de ezek nekem annyira nem jöttek be. Egy idő után besokalltam ettől függetlenül Pinokkió nagyon szimpatikus figura.

2018.03.23 hackerjulcsi

Túlrágott történet, de ennek ellenére mégis megállja a helyét a mesefilmere vitt verziója is a sztorinak. Szép rajzok, kedves történet. Mi más kell még a gyerekeknek?

2019.02.18 szabomarc

Mindenki ismeri valószínűleg a történetet, így arról nem igazán kell írni. A rajzok tökéletesek, jó a feldolgozás, tetszett az elejétől a végéig ez a Disney-mese is.

2019.02.07 Vágottszemű

Egész jó volt. Még kicsiként láttam és tetszett. Megéri megnézni egyszer az életben. Remélem többet nem hazudott szegény pinokkió. A gyerekeknek sok tanulság lehet benne.

2016.01.14 kissjanos21

Örök kedvenc az tuti. Nagyon jók a karakterek, imádtam mikor pinokkio hazudott és nőtt az orra. Remek kis karakter amit már több mesébe is beleszőttek. Korához képest remek mese.