Advertisement

Váratlan utazás (1990-1996)

Road to Avonlea

Patricia Hamilton

Péter Fazekas   2021. 11. 24.

Nagyon szerettem ezt a sorozatot.

indingo   2017. 04. 18.

A legjobb kosztümös filmek egyike. Nagyon szerethető a története és igazi karakterek játszanak benne. Megmozgatja a nézőt, olykor sírni van kedvünk máskor kacagunk.

ArpiHajdu és Réci   2018. 03. 17.

Kevin Sullivan produkciói engem mindig elröpítenek a nyugalom szigetére. Az Anne minisorozat is óriási kedvencem, de a Váratlan utazás még egy jó nagy adag eleganciával is megspékeli a családias hangulatot: a nők karcsúak, gyönyörű ruhákat és kalapok... több»

dandelion1983   2021. 05. 01.

Gyerekkoromban imádtam ezt a sorozatot, ez azóta sem változott. Felnőtt fejjel is ugyanúgy szeretem, és szívesen nézem újra. Igazi értékeket közvetít, és mentes minden intrikától, pont ez adja az utánozhatatlan báját.

Deku   2017. 08. 22.

Ez a sorozat bár régi de igazán időtálló darab. Nagyon tanulságos és emiatt érdemes odafigyelni mondandójára. Az emberi kapcsolatokat próbálná szemléltetni remek sikerrel.

Gigi   2017. 01. 19.

Fiatalkorom egyik kedvenc sorozata. Ami igazán megfogott benne annak idején az a közösség összefogásának, egymás segítésének, a családi kötelékek fontosságának bemutatása.

Di Canio   2021. 07. 16.

Nem tudom, hányszor láttam, de nem unalmas. Valahogy ez egy nyugisabb világ, jó helyszín, szép ruhák, jók a színészek is benne.

A forgatások Uxbridge-ben, Ontarioban zajlottak, a városban, ahol Lucy Maud Montgomery élt és írt egy évtizeden keresztül.

A történet 1903 és 1912 között játszódik a Prince Edward-szigeten. Avonlea városkája azonban csak fikció.

A filmsorozatot 1989 és 1996 között forgatták.

Az eredeti tervek szerint Tara Meyer kapta volna Felicity King szerepét, de végül egyeztetési problémák miatt Gema Zamprogna lett a befutó, Meyer pedig Sally Potts szerepében látható a sorozatban.

A sorozatban több híres színész feltűnik, úgy mint Peter Coyote Hetty néni régi szerelme szerepében (2.évad, Régi cívódások, régi szerelem), Christopher Lloyd, aki tanárként érkezik Avonlea-ba és új meglepő módszerekkel tanítja a történetet a gyerekeknek (3.évad, Új szemlélet) vagy éppen Ryan Gosling, aki egy bajkeverő árva fiút alakít a záró évadban.