A szörnycápa

A szörnycápa

Shark: Rosso nell'oceano

Egy tengerbiológus, egy delfinidomár, egy felfedező tudós és a helyi seriff megpróbálja levadászni azt a tengeri szörnyet, ami egy cápa és egy polip hibridje, és a floridai partoknál támadja meg a strandolókat.

(dulkap)

Rendező: Lamberto Bava
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier: 1984

Michael Sopkiw

2021.07.20 Kóborló

Gagyiságmutató a tetőfokon

Gyerekkoromban nemcsak a videotékák polcain találtam meg az épp aktuális filmet, hanem a jó öreg parabolaantenna jóvoltából is. Az nem nagyon zavart, hogy alig értek bármit is a történetből (főleg a hiányzó német nyelvismeretem miatt), valahogy össze... Teljes kritika

A filmben több olyan karakter is látható, akik a lény támadása során elvesztik valamelyik végtagjukat. Ezek olyan statiszták voltak, akik a való életben is elvesztették valamelyik végtagjukat.Szerző: Kóborló

Michael Sopkiw egy interjúban elárulta, hogy rendkívül nehéz volt a forgatás, mert gyakran nagyon sok időt kellett hideg vízben tölteniük.Szerző: Kóborló

A film összes jelenetét Floridában vették fel, majd a vágását Olaszországban készítették.Szerző: Kóborló

A filmbéli Petert alakító Michael Sopkiw szerint a film negatív fogadtatása elsősorban a rendkívül alacsony gyártási költségvetésének köszönhető.Szerző: Kóborló

A filmet rendező Lamberto Bava nem adta a nevét a produkcióhoz, hanem álnéven, John Old Jr.-ként szerepel a stáblistán. Szerző: Kóborló