Neon Genesis Evangelion: Az Evangelion vége

Neon Genesis Evangelion: Az Evangelion vége

Shin seiki Evangelion Gekijô-ban: Air/Magokoro wo, kimi ni

A Neon Genesis Evangelion poszt-apokaliptikus anime sorozat alternatív befejezése egy egész estés filmben.

(Timo93)

Forgatókönyvíró: Hideaki Anno
Ország: Japán
Premier: 1997.07.19. | Netflix (2019.08.04.)

2021.01.27 Morpheus19

A kilencvenes évek talán legfontosabb animéje, ami amellett, hogy tökéletesen lezárja minden idők egyik legkorszakalkotóbb sorozatát, a Neon Genesis Evangeliont, valószínűleg a legexperimentálisabb, legelvontabb film, amit a mainstream animeipar kite... Több

2020.12.20 petyipetyi

Nagy rajongója vagyok az animéknek, de Az Evangelion vége számomra csalódás volt. A műfajon belül ezer és egy jobb darab született, úgyhogy szerintem böngésszetek tovább, mert messze nem ez a legerősebb darab, még a témáját tekintve sem.

2016.07.23 Sanyi

A klasszikus sorozatot ilyen filmmel lezárni elég komoly visszalépés. Szerintem nézzétek inkább az Evangelion sorit, az minden pénzt megér, ezt a filmet meg inkább felejtsük el.

Az eredeti Neon Genesis Evangelion sorozat befejezése után a rendező, Hideaki Anno halálos fenyegetéseket kapott e-mailben egyes csalódott fanatikus rajongóktól. Az e-mailek közül néhány pár másodpercig felvillan a filmben.Szerző: Morpheus19

Sokak számára talán meglepő módon egyike a leginkább melankolikus hangulatú, abszurd humorú filmjeiről ismert Wes Anderson tíz kedvenc animációs filmjének.Szerző: Morpheus19