Sissi - Sorsdöntő évek

Sissi - Sorsdöntő évek

Sissi - Schicksalsjahre einer Kaiserin

Sissi megbetegszik, az orvos külföldi pihenőt javasol neki, és a fiatal királyné Madeirára, majd Korfura utazik. Ez az utazás, a környezetváltozás és édesanyja közelsége jót tesz neki és lassanként felgyógyul. Úgy tűnik, helyrejönnek a dolgok, ő is és Ferenc József is sokat ért az eltöltött évek alatt, és anyósa, Zsófia királynő is beletörődik a sorsába...

Rendező: Ernst Marischka
Forgatókönyvíró: Ernst Marischka
Ország: Ausztria
Premier: 1957
Több

2018.11.19 zirgon

A harmadik rész nem olyan jó mint az előző két rész. Itt az nyálas cukormáz kicsit még erőteljesebb, ha nem lenne Romy elragadó bája, talán meg sem nézném.

2015.06.19 Dodi

Imádom ezt a filmet, bár a történelmi hátteret nem igazán adja vissza, de szerintem kiváló kikapcsolódást nyújt. Romy Schneider kiváló alakítást nyújt benne.

Az osztrák Oktatási Minisztérium szerint a Sissi-sorozat "nagy történelmi értékkel bír és alkalmas arra, hogy az osztrák lelket igazi értékkel telítse". Szerző: ArpiHajdu és Réci

Romy Schneider nem lelkesedett túlzottan a Sissi sorozat harmadik részében való szereplésért, ám kénytelen volt elvállalni, azzal a kikötéssel, hogy nem lesz negyedik rész. A színésznő úgy vélte a film csupán a nép talmi szórakoztatására szolgál.Szerző: ArpiHajdu és Réci