Az aranyember (1962)

Szabó Ernő
Krencsey Marianne
Pécsi Ildikó
Csorba András

arctoslion   2020. 04. 13.

Remekmű...

Lehet, hogy nem hiszitek el, - Tán nem baj a tegezés, - de a filmben én voltam a kisbaba, aki a szigeten született. / Még az akkori újságcikkek is megvannak. Édesanyám őrzi. Anyukám augusztusban lesz 87 éves. / Ahol forgatták anno, mi " Szigetcsúcs " - nak nevezzük. Akkor is itt éltem Nagymaroson, a Duna mellett. Itt választottak ki engem egy bölcsődében. A film szereplői Visegrádon voltak elszállásolva, de ott, akkor, nem volt bölcsőde. Későbbi osztálytársnőm volt az első kiválasztott, ezt el kell mondanom, de az ő betegsége miatt, - Természetesen meggyógyult, - én szerepeltem a film két - három jelenetében. A mai napig büszke vagyok, hogy Pécsi Ildikó Művésznő filmbéli kisbabája lehettem. Ma már, lassan 59 évesen be kell látnom, nagyon régen volt a film felvétele, de soha nem feledem, hogy " picit " részese lehettem. Tehát számomra remek alkotás. Figyelembe véve, hogy az Aranyember, az 1962 - es, volt az első magyar színes, szélesvásznú film. 10/10 :)

indingo   2019. 03. 19.

Jókai művéből készült remekmű, ami még a mai embert is magával ragadja, annak ellenére, hogy némely karakter elég naivnak tűnik napjainkban.

Berto49   2017. 09. 23.

Elsősorban a két főszereplő Krencsey Marianne és Béres Ilona szépsége és alakítása tetszett, no meg Latinovits Kristyán Tódor szerepében. Csorba András jelenléte a koprodukció miatt érthető, bár igazából nem nagy teljesítmény. Ennek ellenére ez a film is szerintem top 10-es!

Cordelia Bennett   2016. 04. 28.

A magyar film (egyik) aranykora lehetett, amikor ilyen látványos, nagyszabású filmek készültek a klasszikus regényekből. Történethű mese, gyönyörű díszletek, helyszínek és kosztümök. Pécsi Ildikó, a korabeli szexikon és Latinovits Zoltán, mint gonosz.

cvölf   2016. 06. 11.

Fantasztikus kosztümök, kiváló hangulat. Szórakoztató film, akárcsak maga a regény Jókai tollából.

jaszon   2015. 10. 06.

Minden idők legjobb magyar regényéből készült film!

Az első valódi szélesvásznú (anamorf, 2.35:1) magyar film. A '60-as években Svédországból kapott kölcsön a hazai filmgyártás Agascope felszerelést, ezzel forgatták az akkori szélesvásznú filmjeink többségét.

(harnas1207)

A film Jókai Mór azonos című, híres regénye alapján készült. A könyv kötelező olvasmányként szerepelt a tananyagban, a film ezen verziója népszerű a tanulók körében

(KaTuS55)

A filmet Forgács Ottó fényképezte, zene Vincze Ottó, vágó Morell Mihály.

(seamandarin)