Mikulás karácsonyra

Mikulás karácsonyra

Snekker Andersen og Julenissen

Az Andersen család feje szeretne egy csodás karácsonyt varázsolni három gyermekének. Egy véletlen folytán összetalálkozik az igazi Mikulással, akivel egy időre szerepet cserélnek. (ADS Service)

(hp)

Rendező: Terje Rangnes
Forgatókönyvíró: John Kåre Raake
Ország: Norvégia
Premier (HU): 2017.11.30.

KULCSSZAVAK

2021.12.28 Dorkateo

Kétségtelenül vannak benne kedves jelenetek, és szép a design, meseszerű. Valahogy mégsem tudott megfogni, különösen a zsémbeskedés volt túl sok számomra. Nem is értem, kinek szól a film? Mert a gyerekek jószerivel csak a szülők veszekedéseit láthatj... Több

2021.12.21 szoljhozzam

Telekom videótárban lehetett ingyen megnézni. Értem, hogy miért. Unalmas történet, elcsépelt párbeszédek, nulla színészi alakítás.

2017.12.03 KingPin

A reszkessetek betörők és a Télapu helyett egy igencsak jó alternatíva lehet karácsonyra. :) Szerintem nagyon hangulatos, kedves történet, ami nagyon meg tudja alapozni a karácsonyi hangulatot egyúttal. Talán egy kicsit borongós, de ettől eltekintve remek film.

2018.12.02 Gino

Mivel ez nem az a fajta karácsonyi film, amit majd minden évben elismételnek majd a tévében, érdemes megnézni esetleg máshol, szerintem csodaszép film, minden a helyén van benne, sok hozzáfűznivalóm nincs, látni kell egyszerűen!

A film 13 265 585 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 11 937 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2018. 02. 28.)
Mese a műhóról
Jó tudni, hogy a Mikulásnak is van zsörtölődő családja, és hogy a gyerekei még sosem láttak asztalost. Ennél nagyobb felismeréssel viszont nem szolgál a norvég családi film, a Mikulás karácsonyra. De legalább bő egy óráig tart csupán. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. Több