Sógun

Sógun

Shogun

A XVII. század elején egy angol vitorlás hajótörést szenved Japán partjainál. John Blackthorne, a hajó navigátora a csodával határos módon megmenekül. Az ismeretlen világban bizalmatlanul fogadják az idegent - úgy tűnik, ha a tenger nem végzett vele, megteszik majd a japánok. Blackthorne szemtanúja lesz, amint az ország egyik leghatalmasabb embere, Toranaga kíméletlenül végez egyik ellenfelével. Az idegen egy hatalmi harc közepébe csöppen: Toranaga és Ishido a megkérdőjelezhetetlen hatalmat jelentő Shogun címért harcolnak. Blackthorne életét megkímélik, és a férfi a japán kultúra befogadásával, tiszteletével fejezi ki háláját. Néhány év alatt megtanulja a nyelvet és a szokásokat, végül ő… Több

Rendező: Jerry London
Író: James Clavell
Forgatókönyvíró: Eric Bercovici
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier: 1980.09.15.

1. évad (1980) - 5 epizód

2017.11.28 philboy

Nagy kedvencem volt ez a sorozat, és szerintem még ma is abszolút nézhető, én imádtam legalábbis. Mindig tudott valami fordulatot hozni, ráadásul a keleti kultúráról is sokat meg lehetett ismerni belőle. Szerintem nagyon érdemes belevágni. Időtálló.

2016.11.01 eviestan

Remek sorozat, remek és szövevényes történettel, én nem is tudom, hányszor néztem már végig. Az alakítások egyszerűen fenomenálisak, csakis ajánlani tudom!

(2024. 03. 22.)
Miközben a Disney+-on épp hatalmasat megy az FX új Sógun adaptációja, úgy éreztük, hogy itt az idő visszatekinteni az 1980-as sorozatra. Ami nem csak kora egyik legambiciózusabb és merészebb TV-s produkciója volt, de mai szemmel is meglepően szórakoztató és izgalmas. Több

(2018. 08. 13.)
A kaland és a látvány időnként a történet rovására megy, és a forgatókönyv is csikorog időnként, de ennél több hibát még ennyi évvel a forgatás után sem tudok felróni ennek a kiváló alkotásnak. Domo, Andzsin-szan és Toranagava - szama! Több