Florida, a paradicsom (1984)

Stranger Than Paradise

ArpiHajdu és Réci   2017. 08. 23.
Üzenet Amerikáról

Amikor Jarmusch legutóbbi filmjéről, a Patersonról olvastam, feltűnt, mennyien írják azt, hogy a rendező 2016-os filmje visszakanyarodás a pályakezdéshez, főleg ehhez az 1984-es filmjéhez. Mindkét filmmel a hátam mögött a fenti állítást én is csak megerősíteni tudom: egyszerű, minimális eszköztár, hétköznapi, karakterközpontú történet, lassú tempóban hömpölygő történetvezetés. Ezt éreztem a Paterson és a Florida, a paradicsom esetében egyaránt. Ami azonban még feltűnőbb volt, hogy Jarmusch e korai filmje nincs másfél óra, mégis olyan lassan halad (ki is mondhatjuk: izgalmakban nem dúskál), hogy minden egyes perce kétszer olyan hosszúnak tűnik, amelyre még rá is erősít az, hogy a vágások egy ... több»

Deku   2017. 10. 22.

Kellemetlenül gyenge lett és ezen az sem változtat, hogy a színészek jók voltak benne. Rémesen rossz lett ez az alkotás. Egészen a végéig csak untatott, az első pár percben már éreztem az fáradtságot.

irodalmialkotas   2016. 05. 05.

Egyszer voltam kint Floridában és totálisan hozza az ottani életérzést! Szuper!

Cecillia Stark
Danny Rosen
Cecillia Stark
John Lurie

A 2004-ben íródott 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz címem futó katalógusban is fel van tüntetve a film.

(Norbi)

A forgatás kezdetén azokat a film nyersanyagokat használták fel, amelyek Win Wenders korábbi filmjéről (A dolgok állásáról) maradt meg.

(ArpiHajdu és Réci )

Az autó, amelyet Eddie kölcsönkér az utazásra, egy 1965-ös Dodge Coronet.

(ArpiHajdu és Réci )