Suite Française (2014)

Suite Française

Suite Française

Berto49   2019. 04. 23.

Olvastam olyan kritikát, amely banálisnak bélyegzi a film/regény cselekményét. Szerintem az illető véleményíró hatalmas tévedésben van, hiszen a megírás idejében még nem is létezhettek ilyen megírt tragikus történetek. A címének magyarázata: a filmben szereplő német tiszt, Bruno (Matthias Schoenaerts első nekem is tetsző alakításában) civilben zeneszerző; a cím az egyik szerzeményének a címe. Nekem tetszett a film, ugyan tényleg romantikus, de azzal együtt jó. Kimondottan élvezetes volt a majdnem mindig kitűnő színésznő, Michelle Williams alakítása is. Elsődleges érdeme a filmnek, hogy mellőzte az oly gyakori ábrázolásmódot, a fekete-fehér jellemek szerepeltetését. A hősök valódi, kisvárosban élő emberek voltak, jó és rossz tulajdonságokkal bírtak. Ki kell emelni a film gyönyörű fényképezését, valamint a hangulatához illő aláfestő muzsikáját.

Kirana80   2016. 06. 24.

Szerettem a történetet, azt is hogy feliratosan láthattam. Az, hogy Kristin Scott Thomas egy fél pillantása milyen "gyilkos" tudott lenni, Matthias Schoenaerts pedig milyen tökéllyel hozta a számomra igazán izgalmas karakterek egyikét, aki nem egyértelműen jó, és nem egyértelműen rossz. Nagyon szép történet, szívmelengető....

tamas84   2016. 03. 15.

Remek stáb állt össze erre a filmre, és egy ilyen, talán kissé giccsesnek mondható történetből is valami teljesen eredetit sikerült kihozni. Nem gondoltam volna, pozitív csalódás volt!

KATE   2015. 12. 15.

Ez egy igazán szívmelengető dráma, amit mindenkinek jó szívvel tudok ajánlani. Erős történet, erős alakításokkal megtámogatva. Nem állítom, hogy klasszikus lesz belőle, de a műfaj kedvelői biztosan megtalálják benne a számításaikat.

Sam Riley
Tom Schilling
Tom Schilling
Michelle Williams

Francia nőként beleszeretni egy megszálló német tisztbe az álmoskönyv szerint sem jó jel. A több évtizedig bőröndben pihenő kézirat hatalmas sikert aratott megjelenésekor, és ha utólag is, de meghozta szerzője számára az elismerést. A megfilmesítésért Saul Dibb felelt, aki A hercegnővel már bizonyította, hogy otthon van a kosztümös drámákban. több»

Második világháború, Franciaország német megszállása. Szerelem. A rendhagyó irodalmi alapanyagból a vásznon átlagos kosztümös romantikus film lett. több»

Egy házban az ellenséggel — szerelemben, háborúban. több»

A film arra is érdemes, hogy leírjam annak az írónőnek a nevét, akinek az írása alapján készült: Irène Némirovsky. Az öt kötetesre szánt mű csonkán maradt, mert a szerzőjét származása miatt koncentrációs táborban ölték meg. 2004-ben, amikor nyomtatásban is megjelent az addig kéziratban lévő írás, amit Denise nevű lánya menekített ki a lágerből, posztumusz Renaudot-díjat kapott.

(Berto49 )