Szeretni bolondulásig

Szeretni bolondulásig

À la folie... pas du tout

Angélique, a hóbortos diáklány számára a szerelem egyet jelent Loic nevével. A 35 éves orvos azonban nős és hamarosan apa is lesz. Sok akadály áll tehát a boldogság útjában, de mit számít az? Ha szeretünk valakit, reményben élünk: szenvedélyesen, őrülten, s akár szélsőséges tettek elkövetésétől sem riadunk vissza. Ennyi a történet, vagy legalábbis úgy tűnik. De egy egészen más szemszögből nézve ugyanaz a szerelem egészen másmilyennek látszik. És aztán a záró képsorok persze megcáfolni látszanak minden korábbi elképzelésünket.

Forgatókönyvíró: Laetitia Colombani, Caroline Thivel
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2002.11.21.

2023.11.18 dailyfilmsan

Érdekes volt. Több szemszögből mutatja be a történetet a film, és szépen lassan rájövünk, hogy az áldozat az elkövető, és a gonosz csábító mindvégig az áldozat. Ez a rögös ellentét a film ékköve. Jó volt, de nem az a tipikus felejthetetlen darab.

2015.08.21 Dracule

Szerintem egész jó film volt. Kissé esetlennek tűnt a történet egy két apróbb helyen. De ettől függetlenül szerintem nagyon rendben volt. Látványra semmi panasz nem lehet a zene szintén tuti. Így hát nekem pozitív élmény volt.

2015.06.14 pindurcat

Kevés azon francia filmek egyike, amelyiket a nézhető kategóriába tudom rakni. Tautou remekül alakít, kiváló operatőri munkával. Megtekert szálak, érdekfeszítő történet.

2015.06.27 Mócii

Nekem annyira nem jött be ez a film. Szerintem eléggé sablonos, sok újat nem tudott mutatni. A színészekre nincs panaszom, ők nagyon jól hozták a karakterüket. De ez sajnos kevés.