A szórakozott professzor (1961)

The Absent-Minded Professor

Berto49   2017. 05. 21.

A „Pushover” után egy olyan filmet akartam megnézni, amelyikben szintén játszik Fred MacMurray. Igaz, ez hét évvel később készült és jellegében teljesen más, de már gyerekkoromban is jól elszórakoztatott. A Walt Disney Stúdió filmjei közül kevés olya... több»

doroffee   2016. 02. 14.

Fantasztikusan kedves, bájos film. Eszméletlenül kedves, helyes humora van, és szuper karakterek vannak a filmben. Nagyon szerethető a főszereplő, és mindvégig neki drukkolunk.

Az Amerikai Film Intézet 2000-ben a 100 legviccesebb film közé sorolta.

(Thibo84)

Ed Wynn tűzoltóparancsnokként való megjelenése tisztelgés a híres színpadi, film- és rádiós karaktere előtt.

(Thibo84)

A Ford T-modell repülő változat fából és papírmaséból építették.

(Thibo84)

Professor Ned Brainard autója egy 1915-ös Ford T-modell.

(Thibo84)

A Wynn család három generációja játszik ebben a filmben: Ed Wynn (Tűzoltóparancsnok); fia, Keenan Wynn (Alonzo P. Hawk), és Keenan fia, NEd Wynn.

(Thibo84)

Az 5. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1961-ben.