A vívó

A vívó

Miekkailija

Az orosz titkosrendőrség elől menekülve a fiatal észt vívó kénytelen visszatérni hazájába. A férfi tornatanérként talál állást szülővárosában, azonban a múltja elől képtelen menekülni, mely igen nehéz választás elé állítja őt.

(hp)

Ország: Finnország, Németország, Észtország
Premier (HU): 2016.04.08.
Liisa Koppel
Liisa Koppel
Hendrik Toompere Sr.

2017.08.15 Berto49

A jelenlegi Észt Köztársaságnak is kijutott az impériumváltásokból. Csak a XX. században tartoztak a hitleri Németországhoz, aztán csöbörből vödörbe kerülve Észt Szovjet Szocialista Köztársaság lett belőle, „élvezve” a postarabló Dzsugasvili terrorjá... Több

2016.05.03 raczdavidzsolt

A 23. Titanic Nemzetközi Filmfesztiválon jártunk, és górcső alá vettünk két életrajzi filmet, a finnek Oscar nevezettjét, A vívó című, történelmi távlatokba helyezett sportfilmet, valamint Stanley Milgram élettörténetét adaptáló Experimenter című drámát. Szerintem kafa kis film!

2016.04.15 irongozu

Hát ez a film igencsak kimeríti a nulla hozzáadott érték fogalmát. Ha láttatok valaha tanáros-edzős filmet, mint mondjuk a Billy Elliot, a Kóristák, az Osztály vigyázz!, akkor gratulálok, láttátok A vívót is. A lélektelenség valami olyan magas százalékon pörög a filmben, hogy az szinte hihetetlen.

2016.12.28 Kaslerka

Vívós filmet nagyon nem csináltak még. El lettünk volna nélküle is, de egyszer szerintem simán nézős kategória.

Értékelés: 5.5/10
(2016. 04. 10.)
Ezt a filmet csak azoknak az embereknek ajánlom, akik már unják, hogy minden szar film a holokauszttal foglalkozik, mert tessék most itt van egy ugyanolyan, ami a gulággal. Kérdés hogy ez elég-e a létezésének indoklására. Én egy határozott nemmel válaszolnék. 5,5/10 Több