A világ gyengéd közönye

A világ gyengéd közönye

Laskovoe bezrazlichie mira

Apja halála után Saltanat az idilli vidkéi életből a városba kényszerült, hogy pénzt szerezzen, apja ugyanis hatalmas adósságot hagyott hátra. A nőt követi titkos hódolója, a szegény Kuandyk, aki bármire hajlandó, hogy szerelmének segítsen, ám a körülmények egyiküknek sem kedveznek.… Több

Ország: Franciaország, Kazahsztán
Premier (HU): 2019.03.21.
Forgalmazó: Cirko Film

2019.03.21 joe

Kicsit szkeptikus voltam a filmmel kapcsolatban, azt gondolta, hogy egy már sokszor látott koncepciót látok majd, a szokásos melodrámával és romantikus klisékkel. Igazából abszolút kellemes csalódásként ért a történet. Remekül van felépítve a cselekmény, ráadásul a hangulata is magával ragadott.

2019.03.20 dakod

A tavalyi premierek közül szerintem az egyik leggyengébb alkotás volt a A világ gyengéd közöny, de még így is vitt nálam a pálmát. Tetszett, hogy egyáltalán nincs túltolva az érzelgősség, és hogy a karakterek jellemvonásai teljesen realisztikusak, a valóságra visszavetíthetőek. Csakis ajánlani tudom.

Dinara Baktybaeva (Saltanat) neve a legtöbbek számára valószínűleg nem cseng ismerősen, ugyanis ez az első európai filmje. Dinara egyébként profi színésznő, aki hazájában, Kazahsztánban igen nagy népszerűségnek örvend. Szerző: hp

Adilkhan Yerzhanov a filmjeiben nagyon szeret a fénnyel 'kísérletezni', ezért minden filmjében más operatőrrel dolgozik együtt. "Mi adja a filmezés lényegét? Tarkovskynak az idő volt az, másoknak a vágás, megint másoknak az színészek, de számomra a fény a meghatározó" - mondta. Szerző: hp

"Az első filmemmel kimondottan elégedetlen voltam, de megértettem valami fontosat. Gyarkan felhúzom a producereket, amikor azt látják, a filmem nagyon más, mint a forgatókönyv. Ez nem azért van, mert bosszantani akarom őket, mindössze úgy gondolom, hogy az csak egy történet, de önmagában még nem művészet" - nyilatkozta a rendező, Adilkhan Yerzhanov.Szerző: hp

Adilkhan Yerzhanov filmjeinek védjegye, hogy ötövözik a dráma és a vígjáték elemeit, ironikusak, és mindeközben a burleszkből is kölcsönöznek elemeket.Szerző: hp

A film címe egy idézet Albert Camus Az idegen című művéből. Szerző: hp

(2019. 03. 27.)
Tűsarok és krumplizsák
Yerzhanov egyszerre magával ragadó, és hosszan elgondolkodtató Camus interpretációt készített, ami attól izgalmas, hogy hhogy más korban, más élethelyzetben és teljesen más hangon próbál ugyanazokkal a kérdésekkel megküzdeni. Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 03. 27.)
Bölcsen naiv
Azt mondják, a rendező negatív képet fest az országról, ezzel a gesztussal pedig le is leplezi magát a hatalom: talán mégiscsak több valóságtartalom van ebben a tündérmesei, a szerelem és a költészet hatalmát meggyőzően hirdető, de a posztszovjet országokat eluraló korrupciót sem elkendőző filmben, mint azt elsőre gondolnánk.... Több

(2019. 04. 04.)
Gyöngédek és barbárok
Az a különös helyzet adódik a filmmel kapcsolatban, hogy a Jerzsanov által beszélt népi elbeszélésmód sok eleme egybeesik a modernizmusban gyökerező szerzői film megoldásaival... Több

(2019. 03. 21.)
Lírai szerelmesfilm, abszurdba helyezett társadalomkritika elegye a kazah Adilkhan Yerzhanov legújabb filmje, amelyben az idilli boldogságtól eljutunk a drámai kilátástalanságig. Több