Az aranykor

The Gilded Age

A második évad forgatása 2022 augusztusában kezdődött meg.Szerző: Dorkateo

A sorozat forgatási helyszínei: a Rhode Island-i Newport, a Lyndhurst Mansion (Tarrytown, New York állam), a Hudson River Múzeum (Yonkers, New York) és a szintén New York állambéli Troy központi történelmi negyede, ahol több háztömböt alakítottak át a viktoriánus korszak utcái mintájára.Szerző: Dorkateo

A sorozat 2022-ben Primetime Creative Arts Emmy-díjat kapottSzerző: Dorkateo

A Downton Abbey sorozattal csak tematikus kapcsolata van, annak ellenére, hogy sokan az Aranykort a másik sorozat előzménysorozatának tekintik.Szerző: JRD

Julian Fellowes már 2012-ben látott neki Az aranykornak.Szerző: JRD

Történelmi korszakként az aranykor nagyjából 1865-től (a polgárháború végétől) vagy 1870-től körülbelül 1900-ig tartott. A kifejezés Mark Twain és Charles Dudley Warner 1873-ban megjelent regényének címéből származik: The Gilded Age (Az aranykor): A Tale of Today" (Egy mese napjainkról) - de a korszak leírására csak az 1920-as években használták a történészek és a progresszív reformerek, akik így próbálták becsmérelni a korszak ellentmondásait és képmutatását: a túlzások és a mélyszegénység egyidejű szélsőségeit, ellentétét.Szerző: Hupka Adrián

A New York Times 2022. januári cikkében Dave Itzkoff arról számol be, hogy a forgatás végére Carrie Coon (aki Bertha Russellt alakítja) nyolc hónapos terhes volt. Coon így nyilatkozott: "Volt egy pont, amikor már nem tudtam fűzőt viselni. Láthattok majd néhány ügyesen időzített lovat és némi kézjátékot, hogy elrejtsem a hasamat". Szerző: Hupka Adrián

Mellékhatás
A következő napok
Futóhomok
Szerelemre tervezve
2021

A sorozat ugyanabban a moziverzumban játszódik majd, mint a Downton Abbey.Szerző: Hupka Adrián