Kétarcú január

Kétarcú január

The Two Faces of January
totykos
Kirsten Dunst

1962 nyarán a sors néhány különös egyént sodor egymás mellé és köti össze az életüket elválaszthatatlanul. Athéni vakációjuk során Chester és felesége, Collette összetalálkoznak egy különös, görögül beszélő, amerikai idegennel, Reydallel, aki idegenvezetői munkája mellett előszeretettel csábítja… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2014.10.09.

2023.07.23 Bafam

Két jó színész játéka, de egyszer nézős film

Vártam a fordulatot, de nem jött el. Színészi játék jó volt, a történet kevésbé.

2017.08.17 mamiéstöti2

Elég unalmasnak mondanám, pedig a tartalma alapján az én stílusom. Egy ideig leköti az embert, de abszolút nincs jól kidolgozva és a felénél leül a történet is.

2019.10.22 indingo

Amikor úgy gondoltam, hogy elég unalmas akkor jött a fordulat és beindultak az események, de így is csak egy egyszer nézhető film.

2017.02.05 Berto49

!SPOILER! A film szerintem nagyon erős négyes. Az adaptáció alapanyaga szerintem nem tartozik Highsmith legjobb írásai közé, ezért a regény és a film közel egyenrangú. Sajnos nagyon keveset mutatnak Görögország szépségeiből, de mit is akarok, ez nem ... Több

2015.02.10 totli

Elvett az életemből egy órát, szerencsére csak annyit, mert elaludtam rajta, annyira borzasztóan rossz.

A január hónapot a kétarcú Janus istenről nevezték el.Szerző: kázsé

A Kétarcú január Hossein Amini első rendezése.Szerző: kázsé

Hossein Amini közel tizenöt évig tervezte, hogy elkészíti az eredeti regény filmadaptációját.Szerző: kázsé

A film Patricia Highsmith azonos című, 1964-es regényén alapul.Szerző: kázsé