Ez már majdnem szerelmi történet

Premier: 1996.11.02.
Leon Lai Ming

2022.07.27 CsakPozitívan

Elvtársam és ágyasom

Peter Ho-Sun Chan rendező a keserédes melodrámák mestere. Képi világa nem annyira egyedi, mint Kar-Wai Wong utánozhatatlan formajátékai, stílusa mégis leginkább Wong szerelmi történeteinek popularizált megvalósításaként hat. A többek között Amerikában is szerencsét próbáló, thaiföldi származású Chan legnagyobb sikereit különböző kínai nyelvű harcművészeti filmek (Keleti szél, Wu xia) rendezésével érte el. Mindeközben remek érzékkel nyúl a lelki folyamatokat prezentáló témákhoz is, mégis képes megtartani akciófilmjeinek nagy volumenű epikusságát. Az Ez már majdnem szerelmi történet egy Hong Kongba érkező kínai férfiről szól, aki barátnőjét hátrahagyva próbál szerencsét, mígnem beleszeret egy hozzá hasonló, opportunista nőbe. Az újdonsült pár különböző közös kalandokat él át, és a szoros barátságukból szerelem szövődik, ami mégsem teljesedhet ki igazán a változatos körülményeknek köszönhetően. Az Ez már majdnem szerelmi történet évtizedes távlatokban mesél egy majdnem bekövetkező idilli szerelemről, melynek tragédiája és örökérvényűsége a valóság tapasztalata miatt hagy mély nyomot minden nézőjében.