Tükör által homályosan

Tükör által homályosan

Såsom i en spegel

A Tükör által homályosan című Bergman-film történetében Karin megtudja, hogy elmebetegsége, mellyel úgy gondolta megküzdött, gyógyíthatatlan. Martin rájön, hogy bármennyire szereti, nem tudja megakadályozni a nő hallucinációit. A kamaszkori zűrzavarokkal küszködő Minust pedig magával… Több

Ország: Svédország
Premier: 1961.10.16.

2020.11.15 Interfectorem Sabnock

Bergman egy másik világban élt, és ott is dolgozott. Teljesen máshogy nyúl a történetekhez, más szemszögből látja a dolgokat, ami ledöbbenti az embert. Ez egy nagyszerű kultfilmje, amiben Max von Sydow remekel. Ajánlott mozi.

2017.08.29 Riot

Egyszerűen szerintem nem kell részletezni azt, hogy Bergman mennyire zseniális rendező és alkotó. A Tükör által homályosan egy igazi klasszikus és hangsúlyoznám, hogy nem kultikusfilm. Egy alapfilm, amit minden mozikedvelőnek látnia kell!

2016.06.21 gabcajz

Nem egy könnyen emészthető darab. de ettől függetlenül szerintem nagyon érdekes, amihez kell némi türelem és nem is biztos, hogy mindenkinek tetszeni fog. Szerintem egyszerűen látni kell.

Bergman Magány-trilógiájának első darabja. Ezt követte az 1963-ban készített Úrvacsora, valamint a szintén 63-as, A Csend című filmjei.Szerző: Kralmos

Régebben tervben volt a címek között a "The Wallpaper" és a "The Tapestry" is.Szerző: Kralmos

Bergmannak az inspirációt Karin karakteréhez egy olyan nő adta, akivel együtt élt még fiatalabb korában. A nő azt állította, hogy hangokat hall, amik bizonyos dolgok megtételére késztetik.Szerző: Kralmos

A film címe Pál apostol Korinthusbelieknek írt levele 13. részének az egyik mondatából ered. "Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem." Szerző: Kralmos

Ingmar Bergman és Ulla Ryghe nagyjából két hónapon keresztül vágták a filmet. Reggel 9-kor érkeztek meg általában a vágószobába, és egészen másnap hajnalig dolgoztak az anyagon minden nap.Szerző: Kralmos