A tettek embere

A tettek embere

Un hombre de acción

A filmben Lucio szemszögéből követhetjük nyomon az európai anarchista mozgalmat. Kőművesből lett bankrabló, aki a szerény körülmények közül egészen a múlt század egyik legbefolyásosabb gazdasági vezető szerepéig jutott el. De Lucionak választania kell az anarchista ügy és a sajátja védelme… Több

Forgatókönyvíró: Patxi Amezcua
Ország: Spanyolország
Premier: 2022 | Netflix (2022.11.30.)

2023.12.15 Fikatours_blogger

Engem már a díszlettel megvett. Más kérdés, hogy egy anarchista karaktere nem így él bennem, de biztos volt köztük ennyire idealista típus is.

2022.12.03 szemtelen

Robin Hood újragondolva

A film visszautaztat minket az időben, hogy megismerjünk egy hiteles, valódi karaktert Lucio Urtubia személyében. A főhős egy szimpatikus Robin Hood-szerű figura, aki saját eszközeivel, észjárásával és ravaszságával harcol a törvények, szabályok ellen. Lucio - autodidakta anarchista - kitanulja a szakmát, bankot rabol, pénzt és utazási csekket hamisít, majd a megszerzett hatalmas pénzt olyan ügyekbe fekteti, amiben hisz. Remek a film retróhangulata, a díszletek, az utcák hangulata, lakások bemutatása. A "robinhood" témájú filmek világszerte népszerűek, most sincs másképp, a főhősnek szurkol a néző, mert ugyan szélhámos, bűnöző, mégis gonoszság- és erőszakmentes, aki mindannyiunk igazságáért harcol.

2022.12.06 Rics

Ez számomra nyerő, mint a Clark.

2022.12.01 Csak_az_anime

Nekem tetszett, jó kis film, de leginkább az jött be, mennyire nem a hollywoodi vonalra ment rá.

Julia
A kibukott