1929-ben két munkanélküli zenész, Jerry (Jack Lemmon) és Joe (Tony Curtis) elhatározza, hogy felvételizik egy női zenekarba. A nőimitátor szerep annyira jól áll nekik, hogy felvételt nyernek, és elindulnak a többi női taggal Floridába. Egyikük azonban beleszeret az együttes sztárjába (Marilyn Monroe), aki viszont csak gazdag férfiak kegyét keresi. Joe azonban feltalálja magát, két fellépés között kibújik a női ruhából és milliomos payboynak adja ki magát.
Egy könnyed, szórakoztató film nem akármilyen szereplőkkel. Főleg ezért érdemes megnézni, mert a történet elég banális, és persze nem is gondoljuk komolyan, hogy férfiak női ruhába bújva bárkit meg tudjanak téveszteni, de biztos jó eljátszani a gond... több»
Nehéz eldönteni, hogy melyik Billy Wilder legjobb filmje, én nem is próbálkozom vele, de az biztos, hogy ez a vígjáték a valaha készített legjobbak között van! Szegény meg is szenvedett vele, állítólag a forgatás után hosszasan időzött egy szanatóriu... teljes kritika»
Régi, nagy klasszikus 1959-ből, a vígjátékok szent grálja és ősatyja. Eredetileg szines lett volna de végül a rendező szándékosan inkább a fekete-fehér megjelenítést választotta a nővé maszkírozott főszereplők sminkjének elfedése és a gengszter hangu... több»
A film összbevétele 25 000 000 dollár volt (imdb.com).
Volt, (sajnos csak volt, mert elveszett!) egy 1939-es magyar Mártonffy Emil-film, „Hölgyek előnyben” címmel, amelynek a története nagyon hasonló. Abban két zenész, Péter és Pál kényszerűségből a Hollandi Tulipánok elnevezésû nõi zenekarhoz szerződik és mindketten megtalálják a maguk párját.
(Berto49)Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film az 1. helyen végzett a TOP 100-ban.
(Bogi87)Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 22. helyen àll ezen a listàban.
(Bogi87)Norman Mailer könyvet írt Marilyn Monroe-ról, melyben azt állította, hogy Billy Wildernek hónapok kellettek, hogy kigyógyuljon a Monroe okozta idegbajból.
(Bogi87)Wilder a forgatókönyvben található poénokkal három 1930-as évekbeli gengszerfilm előtt rótta l tiszteletét.
(Bogi87)Mivel Marilyn Monroe képtelen volt megtanulni a szövegét, ezért a rendező végül úgy döntött, felírja azt a falakra és a bútorokra, hogy Monroe onnan tudjon puskázni. Ez jónáhány jelenetben elég feltűnő.
(Bogi87)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »