Producerek

Producerek

The Producers

A Producerek című vígjátékban Max, a sikertelen producer és könyvelője, Leo egy furfangos tervet dolgoznak ki, mely révén szép summára tehetnek szert. Elhatározzák, hogy színre viszik a Hitler tavasza című darabot, s támogatóiktól sokkal több pénzt kérnek, mint… Több

Rendező: Mel Brooks

Zero Mostel
Renée Taylor
Dick Shawn

2016.07.02 paval

Mel Brooks Oscar-díjat kapott a remek forgatókönyvért. Ez sokat elárul a filmről. Egészen eredeti, ötletes és rendkívül mókás vígjáték. Nem mai gyerek, az egyszer biztos, de szerintem kiállja az idő próbáját.

2015.04.06 alien007

Egészen kivételes komédia páratlan zenei aláfestéssel. Amivel viszont kitűnik a többi hasonló alkotás közül, az a szatirikus hangvétel. Mel Brooksnak jó érzéke van mindehhez, a humorhoz és a jó légkör megteremtéséhez egy filmben.

2016.05.22 jaszon

A 2005-ös feldolgozás sokkal jobban tetszett, mint ez az eredeti. Azt láttam először és az adott kedvet megnézni ezt a változatot. Ez nem azt jelenti, hogy ez egy pocsék film lenne, sőt, egészen szórakoztató, csak sajnos nekem egyébként i kevésbé tetszenek régi filmek. Egyszerűen más a tempó, a hangulat és a látvány.

A film összbevétele 111 866 dollár volt (imdb.com).

Ez az alkotás 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített filmgyűjteményben.Szerző: Norbi

Mel Brooks annyira meglepődött, hogy elnyerte a Legjobb forgatókönyvért járó Oscar-díjat, hogy anélkül vette át a díjat, hogy köszönőbeszédet írt volna előtte. Szerző: rbernadett

Ahhoz, hogy a szerepében maradjon, Kenneth Mars a jelmezében aludt minden éjjel. Ráadásul az is az ő ötlete volt, hogy galambürüléket fröcsköljenek a sisakjára. Szerző: rbernadett

Leo tárgyalótermi monológját a végén, félig Gene Wilder, félig Mel Brooks írta. Szerző: rbernadett