Videók

A héttagú, különböző korú és érdeklődésű emberekből álló baráti társaság rendszeresen találkozik Évánál. Kávéznak, beszélgetnek, zenét hallgatnak. Az egyik összejövetelen Éva egy "Vigyázó 123" számú titkos ügynöki igazolványt talál az előszobában. A véletlenül kiesett igazolvány csak a társaság valamelyik tagjához tartozhat. Ettől a pillanattól kezdve magánnyomozások, gyanakvások, árulások, megcsalatások folyamatos láncolata a film, elkezdődik a hipotézisek gyártása, a minden lényegesnek vélt motívum végiggondolásának sakkjátszmája.

Forgatókönyvíró: Sára Sándor
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1993.11.26.

2022.12.29 Filmbarbár

A tisztesség megőrzésének lehetőségei

Sára Sándor 1993-as filmdrámája a 20. század vészterhes éveit idézi, amikor bárkiből lehetett áldozat, ha a párt és az ÁVO úgy akarta. Érezhető a készítők jó szándéka, hiszen egy nagyon fontos és traumatikus kérdésről esik szó a filmben, ugyanakkor a... Teljes kritika

2014.11.17 DarkLion

A fiatal Nagy Kálózy még egészen jó bőr volt ebben a filmben, főleg az a félaktos rész állt jól neki. Különben elég jó kis film. Sokat megmutat az emberek akkori gondolkodásából. Vannak benne kifejezetten ízlésesen megkreált részek is.

2016.06.18 Thor

Igen hideghárús hangulatokat idéz. Jó kis magyaros szemlélet. Csak a főhősnőt nem csíptem.