Vörös nap

Soleil rouge

2022.07.24 erahurka

Többet vártam de így se rossz

Őszintén kicsit többet vártam, legalábbis ami a szamuráj koreográfiákat illeti mindenképp, bár elég nehéz lett volna nyilazó indiánok meg lövöldöző cowboyok ellen sokkal jobbat összehozni a realitás talaján. De a sztori se nagy eresztés, tipikus összehaverkodós páros. Azért a vége elég banális, ott kicsit fogtam a fejem. Volt viszont egy hangulata ami miatt tetszett és végig lekötött. Nem tudnám a komoly westernek közé sorolni, kicsit exploitation szagú volt de mégsem annyira elvetemült, egész jól megtalálták a középutat. Jöhetne belőle remake, bár tuti hiányozna belőle a vér, fura lenne a kötelező LMBTQ+ karakter és az összes létező rassz felvonultatása. De amúgy tökre néznék egy mai technikával elkészített verziót, ahol a szamuráj ugrál össze-vissza és halomra kaszabolja az ellenfeleket. Azon agyaltam közben, hogy újra kéne nézni az Aljas Nyolcast ami azért vicces mert a kevésbé tetsző Tarantino filmek közé sorolom de valahogy mégis sokszor beugrik ha azon agyalok mit kéne tőle betenni. Ezek szerint mégis szeretem? Ennél egyébként jobban bejön az biztos.

2018.12.13 jerrycomovie

Vörös nap

Ha van számomra 100%-osan szórakoztató western film, akkor az ez.