Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Zuniverzum – Jelenetek egy szerelemből (2021)

Zuniverzum – Jelenetek egy szerelemből

Crystaldeer   2020. 11. 18.

Egyszer nézhető

Picit többet vártam volna a Gryllus–Simon párostól. Lehet, éppen ezért nem jött úgy át, mert ismerem a valódi élettörténetüket, és ezért volt kiszámítható a vége, hogy mi történik majd. Gryllus Dorka kicsit túltolta a szerelmes pillantásokat, ellenben nagyon jól játszotta a kiábrándultságot, míg végül Simon Kornél alakítását ez esetben kicsit ridegnek éreztem, hiányzott belőle a valódi hős szerelmes. Én inkább az egyszer nézhető rövidfilmek közé sorolnám. Az írónak pedig egy pacsi, mert a cselekmény tényleg aktuális, valószínűleg sokan beleesnek most ebbe a "csapdába", mint a két főhős.

belavagyok   2020. 11. 04.

Annak ellenére, hogy csak valamivel több mint 30 perc, nagyon kerek volt a története. A vége is meglepően ütősre sikeredett, és felvet néhány kérdést.

Gríz   2020. 11. 03.

Nagyon aktuális, nagyon mai és nagyon ügyesen elmesélt történet, kellően kompakt, hogy bárki bármikor megnézhesse.

Jackob   2020. 10. 29.

Ez a jó a rövidfilmekben, hogy nem kell rajta elgondolkodni, mikor szakítson rá időt az ember, és után még sokáig vele marad a történet, ha kellően okos és eredeti.

Milán   2020. 10. 27.

Szívesen néztem volna még, ami elég jó kritikának számít szerintem egy rövidfilmmel kapcsolatban.

Simon Kornél

A film öt fejezetből áll, melyek szorosan kapcsolódnak egymáshoz.

A forgatókönyvet Baráthy György és Angyalosy Eszter párosa írta, akik közösen jegyezték az HBO nagysikerű, Terápia című sorozatának szkriptjét is.

A Zuniverzumot titokban, a márciusi koronavírus-járvány miatt elrendelt karantén időszak alatt forgatták az alkotók.

A ZUNIVERZUM – JELENETEK EGY SZERELEMBŐL premierje 2020. november 1-jén volt az HBO GO-n.

A film kizárólag az HBO GO kínálatában elérhető Magyarországon.

A film, bár nem tör hatalmas magasságokba, tökéletesen átélhetővé tesz egy valós emberi drámát, melyhez a koronavírus is asszisztál. több»