Világok között

Világok között

Zwischen Welten

Jesper (Ronald Zehrfeld) Afganisztánban szolgál a német hadseregben. Bár nemrégiben vesztette el bátyját a háborúban, mégis vállalkozik egy újabb kiküldetésre. A férfi csapatának meg kell őriznie a törékeny egyensúlyt a falubeliek és a megszálló törzsi milícia között, amiben nagy segítségére… Több

2021.01.15 Wild-W

Ez egy szép film. nem eget rengető vagy világokat megváltó, csak egy tisztességgel megírt, eljátszott és leforgatott film. Laza délutánokra tökéletes.

2020.06.17 pi

Sok-sok hasonló filmet láttam már, nekem nem tudott túl sok újat nyújtani, ezért egy kicsit elvesztegetett időnek éreztem, hogy megnéztem, hiába dicsérték sokan.

2017.05.07 Maki

Nagyon izgalmas és precíz háborús dráma, ami sem szépíteni, sem túldramatizálni nem akar, de érdekes és aktuális kérdéseket feszeget.

A film összbevétele 40 618 dollár volt (imdb.com).

(2015. 08. 06.)
Ember az egyenruhában
Önzetlen, de mindkettőjükre nézve veszélyes barátság alakul ki Tarik, a tolmács és Jesper, az Afganisztánban állomásozó német katona között. Eltérő kultúrák találkozása egy olyan világban, ahol az erkölcsileg helyes döntés nem feltétlenül a jó döntés. Arany Medvére jelölt film az afgán mindennapokról. Több