Az alkotás az auschwitzi Sonderkommando egy fiktív magyar rabjának történetét meséli el. Saul Ausländer és sorstársai azt a feladatot kapták hogy gyűjtsék össze a gázkamrákba megölt foglyok maradványait, égessék el azokat, majd hamvaikat szórják szét. A krematóriumban… több»
Azt hiszem erről a filmről csak jót lehet mondani és írni is. Már a film címe is elgondolkodtató. Az első kameravágás és a film kezdete sem mindennapi. Homállyal kezdődik és kiélesedik. Ez önmagában is jól jellemzi a filmet. Kicsit sötétben tapogatózunk és végül értelmet nyer. Nagyon nehéz ezt a szituációt történést filmre vinni. Egy ilyen karakter megformálása sem egyszerű és hogy a képi vágások is rendben legyenek ezt nevezik művészetnek. Művészi film és drámai alkotás egyben. A szereplők kiválóak. A történet önmagáért beszél. Bár nagyon nehéz elképzelni hogy ezekben a táborokban ilyen "élet" folyt de hátborzongató is egyben ahogyan ezt bemutatták. A cselekmény is elgondolkodtató hiszen egy apa a fiát akarja eltemetni tisztességgel méltósággal. Ez "némi" akadályba ütközik de hősünk igen jól helytáll. A befejezés azt hiszem nem lehetett volna drámaibb. Az érdekességek között felfedezhető hogy zenei aláfestés ha van is minimális. A hangok igazi karaktert és drámai hatást adnak a filmnek. Összességében egy igazi remekmű csak ajánlani tudom mert ezt látni kell! Üdv, Yosi
Egy nagyon jó film, aminél szinte minden hibátlan. A rendezés és a koncepció zseniális, még ha az elején kicsit fura volt és féltem is tőle. Fura egy ilyen filmnél ilyet írni, de a hangulata is tökéletesen volt megcsinálva. Nagyon jó volt, hogy az es... több»
A film összbevétele 6 659 121 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 265 047 349 forintot termelt. A hazai mozik összesen 267 385 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
Nemes Jeles László visszatér a Saul fiával debütált Cannes-i helyszínre: ezúttal a nemzetközi versenyprogram zsűrijének névsorát erősíti.
(gazsika1978)A legjobb külföldi film kategóriában a Brit Független Filmdíjra (BIFA) jelölték Nemes Jeles László Saul fia című alkotását. A Saul fia az első magyar film, mely jelölést kapott a brit díjra.
(sztankobazsi)A Saul fia a 2015–ben megrendezett 21. szarajevói filmfesztiválon a zsűri különdíjasa lett.
(sztankobazsi)