Sipos Gábor
Röhrig Géza

Az alkotás az auschwitzi Sonderkommando egy fiktív magyar rabjának történetét meséli el. Saul Ausländer és sorstársai azt a feladatot kapták hogy gyűjtsék össze a gázkamrákba megölt foglyok maradványait, égessék el azokat, majd hamvaikat szórják szét. A krematóriumban… Több

Forgatókönyvíró: Nemes Jeles László, Clara Royer
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2016.01.14. | Cinego (2022.09.22.)

2023.04.24 acura steve Nézhetetlen

A megvalósítása biztos szuper, nem tudom, nem vagyok szakértő, de végtelenül nyomasztó film.

2017.05.03 indingo

Nem tudott magával ragadni a történet. A téma mindig aktuális lesz és tuti, hogy még fog is készülni hasonló film. A történetet nagyon lassúnak és vontatottnak éreztem.

2018.12.27 Yosihiro

Saul

Azt hiszem erről a filmről csak jót lehet mondani és írni is. Már a film címe is elgondolkodtató. Az első kameravágás és a film kezdete sem mindennapi. Homállyal kezdődik és kiélesedik. Ez önmagában is jól jellemzi a filmet. Kicsit sötétben tapogatózunk és végül értelmet nyer. Nagyon nehéz ezt a szituációt történést filmre vinni. Egy ilyen karakter megformálása sem egyszerű és hogy a képi vágások is rendben legyenek ezt nevezik művészetnek. Művészi film és drámai alkotás egyben. A szereplők kiválóak. A történet önmagáért beszél. Bár nagyon nehéz elképzelni hogy ezekben a táborokban ilyen "élet" folyt de hátborzongató is egyben ahogyan ezt bemutatták. A cselekmény is elgondolkodtató hiszen egy apa a fiát akarja eltemetni tisztességgel méltósággal. Ez "némi" akadályba ütközik de hősünk igen jól helytáll. A befejezés azt hiszem nem lehetett volna drámaibb. Az érdekességek között felfedezhető hogy zenei aláfestés ha van is minimális. A hangok igazi karaktert és drámai hatást adnak a filmnek. Összességében egy igazi remekmű csak ajánlani tudom mert ezt látni kell! Üdv, Yosi

2015.06.13 dulkap

Egy nagyon jó film, aminél szinte minden hibátlan. A rendezés és a koncepció zseniális, még ha az elején kicsit fura volt és féltem is tőle. Fura egy ilyen filmnél ilyet írni, de a hangulata is tökéletesen volt megcsinálva. Nagyon jó volt, hogy az es... Több

2023.03.01 JRD

Ez a film nem jó és nem is rossz. Az ilyen témájú filmek elé – érhető okokból – mindig nehezen ülök le. Most se volt ez másképpen. A Saul fia nem más, mint egy divatos („Tutira díjazni fogják!” kategóriás) témát feldolgozó film. Nem több. Megrendítő,... Több

A film összbevétele 6 659 121 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 265 047 349 forintot termelt. A hazai mozik összesen 267 385 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Nemes Jeles László visszatér a Saul fiával debütált Cannes-i helyszínre: ezúttal a nemzetközi versenyprogram zsűrijének névsorát erősíti.Szerző: gazsika1978

A film Nemes Jeles László első nagy játékfilmje. Szerző: Archívum

A Saul fia kapta a fődíjat a 15. Los Angeles-i Magyar Filmfesztiválon.Szerző: sztankobazsi

A legjobb külföldi film kategóriában a Brit Független Filmdíjra (BIFA) jelölték Nemes Jeles László Saul fia című alkotását. A Saul fia az első magyar film, mely jelölést kapott a brit díjra.Szerző: sztankobazsi

(2015. 06. 11.)
Kaddis a gyermekért
Obszcén művészi tett "újrateremteni" a holokausztot, vagy az emlékezés legmagasabb rendű formája? Lehet meztelen statisztákból hullahegyet építeni a jó ízlés határain belül? És vajon Auschwitz autentikus ábrázolása tényleg hasonlíthat egy videójátékhoz? NAGY V. GERGŐ KRITIKÁJA. Több

(2015. 05. 24.)
Nem láthatsz mást
Cannes-ban szenzáció, nekünk büszkeség. A fogadtatás egy dolog, az elképesztő filmes teljesítményt megnézni egy másik. Ritkán van a moziban ilyen különös kényszerítő erő. Több

(2015. 06. 12.)
A borzalom a homályban
A Cannes-i fesztivál hivatalos programjában debütáló Saul fiát a második napon mutatták be a fesztiválon a sajtónak, majd pénteken a díszvetítésen a többi látogatónak. Nemes Jeles László első nagyjátékfilmje komoly sikert aratott már az eddigi visszajelzések alapján is. Több

Értékelés: 8.4/10
(2015. 06. 15.)
A Saul fia egy olyan alkotás, melynek sikerére büszke lehet a magyar filmgyártás és büszkék lehetünk mi magunk is. Több

(2015. 08. 04.)
Kamera által homályosan
Az elsőfilmes rendező nagy fába vágta a fejszéjét. A filmet megnézve egyértelművé válik, hogy a fejsze pengéje éles, a nyele pedig szakértő kezekben van. A Holokauszt témája egyébként sem könnyed, a szokatlan ábrázolásmód pedig még jobban megdolgoztatja a nézőt. Több