Érdekességek

Ang Lee
9

Szül.: 1954. október 23., Pingtung, Taiwan

Adatlap
31
Filmográfia (31)
16
Díjak (16)
16
Érdekességek (16)
Képek
Kapcsolat
Hozzászólások

Érdekességek(16)

Mulan (2020) A rendezői poszt kapcsán a Disney először ázsiai gyökerű direktort keresett. A stúdió választása a kétszeres Oscar-díjas tajvani rendezőre, Ang Lee-re esett, de a The Hollywood Reporter értesülései szerint Lee nem élt a lehetőséggel.
#1
Gemini Man (2019) Ang Lee az előző filmjéhez hasonlóan (Billy Lynn hosszú, félidei sétája) Gemini Mant is extra magas, 120 képkocka/másodperces sebességgel forgatta, ezúttal azonban már 3D-re optimalizálva, ARRI Alexa kamerákkal.
#2
Gemini Man (2019) A film világpremierje (szeptember 25.) (vörös szőnyeges felvonulás, photo call, világpremier vetítés, másnap sajtótájékoztató és "press junket" nap) Budapesten volt. Részt vett rajta a főszereplő Will Smith, valamint Ang Lee (rendező), továbbá Jerry Bruckheimer és David Ellison (producerek) is. Ezen a napon volt Will Smith 51. születésnapja. Ez az első alkalom, hogy egy (teljes) "hollywoodi" világpremier Budapesten volt megtartva.
#3
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny (2016) A Crouching Tiger, HIdden Dragon: Sword of Destiny tizenöt évvel Ang Lee kultikussá vált vált Tigris és sárkány című filmje után debütál a mozikban, illetve ezzel párhuzamosan a Netflix kínálatában. Az első részt 10 Oscarra jelölték, és világszerte hatalmas népszerűségre tett szert (17 milliós büdzséjének sokszorosát hozta vissza. Több mint 213 millió dollárt kaszált).
#4
Tyrant - A vér kötelez (2014) A pilot epizódot eredetileg Ang Lee rendezte volna, ám a direktor idővel elállt ennek lehetőségétől és helyét David Yates vette át.
#5
Pi élete (2012) Az Írót eredetileg Tobey Maguire játszotta. Miután felvettek vele pár jelenetet, Rafe Spall vette át tőle a szerepet. Ang Lee azt mondta, Maguire túl híres egy ilyen apró szerepre, és ez zavaró lett volna.
#6
Pi élete (2012) 2005 és 2012 között 7 éven át ugyanaz az alkotás nyerte a legjobb filmnek járó Oscar-díjat, mint amelyik elnyerte a legjobb rendezés díját is. A Pi élete törte meg a sort, mely nem tudott mindkét kategóriában győzedelmeskedni. Ez utoljára 2005-ben fordult elő a Túl a barátságon esetében, melyet szintén Ang Lee rendezett.
#7
Pi élete (2012) Azokban a jelenetekben, amelyekben valódi tigris szerepel, egy King nevű, 17 éves, 200 kg-os tigrist láthatunk, akit a rendező, Ang Lee maga választott ki. Lee észrevette, hogy az állat homlokán egy kínai írásjel, a 王 rajzolódik ki a bundáján lévő csíkokból, ennek az írásjelnek a jelentése király.
#8
Túl a barátságon (2005) Amikor a rendező, Ang Lee megkapta az Oscar-díjat, a kínai televízió a köszönő beszédéből kivágta, a "Köszönöm Taiwannak!" mondatot.
#9
Túl a barátságon (2005) Mivel Kínában a homoszexualitás tabu, a filmet nem is mutatták be, annak ellenére, hogy a legjobb rendezésért járó Oscar-díjat a taiwani Ang Lee kapta.
#10
Túl a barátságon (2005) Ang Lee az első színesbőrű rendező, aki Oscar-díjat kapott.
#11
Hulk (2003) Ang Lee a Hulk kedvéért mondott le a Terminátor 3. - A gépek lázadása (2003) rendezéséről.
#12
Chosen (2001) A film végén a fiú által a sofőrnek adott tapaszon Ang Lee egyidejű mozijára a Hulk-ra utaló figura látható.
#13
Tigris és sárkány (2000) Ang Lee olyan kínai álomként jellemezte a filmet, amelyet soha nem álmodtak meg.
#14