2024.09.04 00:42 kabel Olvasottság: 585x
2

Hányszor kell megállítani Az ítélet napját?

Az első évad mégsem volt olyan jó, mint amilyen érdekesen indult. A sztori valahogy ellaposodott, és a karakterek egyre valótlanabb dolgokat csináltak, és a verés akciójelenetek nem tudták megmenteni a történetet. A látványvilág konzisztensen remek, de az animáció elkezdett botladozni az utolsó epizódokban.

Kényelmetlenül nagy szerepet kapnak a gyerekek a konfliktusban, amitől nagyon gyerekfilm hangulata volt a történetnek, a véres mészárlások ellenére. A filozófiai beszélgetések érdekesen indultak, bár eléggé megállítják a történet tempóját, de legalább mélyítik a karaktereket és a világot. A sztori lezárása azonban annyira logikátlan, hogy teljesen elvesztettem az érdeklődésem, mert olyannyira bizonytalan egyáltalán, miért küzdenek a karakterek, hogy az egész gyengén megírtnak és összecsapottnak hat.

Hányszor kell megállítani Az ítélet napját?

A sorozat még így is az utóbbi idő egyik legjobb Terminátoros médiája, de ez inkább a korábbi két-három filmet minősíti. Igen, anime, ami egy meglepő irány, valami 3D-s animációt a Blue Eye Samurai mintájára jobban el tudtam volna képzelni, de meglepően jól működött ez a stílus is, legalábbis egy ideig. A sztori Japánban játszódik, ahol az ítélet napján Malcolm, egy tech cég vezetője egy Kokoro nevű mesterséges intelligenciát akar aktiválni, hogy megvédje országát a Skynettől. Eközben, a jövőből egy terminátor és az ellenállás egy tagja, Eiko érkezik, hogy belekavarjanak ebbe. Meglepő módon, a sorozat 99%-ában teljesen külön vannak a szereplők, Malcolm Kokoróval beszélget, amíg Eiko és a terminátor többször csatázik, és Malcolm gyerekeit terelgetik.

Az epizódok emiatt kissé hullámzóak, van, hogy egy filozófiai diskurzust követünk az emberiség céljairól, van hogy kisgyerekek futkároznak egy vidámparkban a terminátor elől, van hogy hihetetlen plot armorral rendelkező Eiko 1v1-ben harcol a robottal, mindig élve megúszva a találkozót, valahogy. Az esztétika is változik, már nem tech noir, mint az eredeti film, hanem inkább cyberpunk. Sokszor az a hatás, mintha nem is Terminátor-filmet néznék, hanem az Animátrix egy epizódját. Az animáció minősége is gyengül az évad végére, mintha egyre kevesebb képből állna egy másodperc, de a látvány konzisztensen részletgazdag marad, más hasonló sorozatokhoz képest.

Igen, a tipikus anime dolgok itt is jelen vannak. Koreográfia, ahol mindig az utolsó pillanatban megmentődik valaki, animés lihegések és gyenge dialógusok, ahol a teljesen nyilvánvalót mondják ki a karakterek. Kilógó 3D-s elemek ugyanúgy bekacsintanak, mint a túl sok szerepet kapó, irritáló gyerekkarakterek.

A sztori vége bucskázik igazán, az időutazás magyarázata ellentmondásos, és teljesen ellentétes azzal, amit a karakterek az előtte lévő epizódokban csináltak. A csavar szintén nem az igazi, és logikátlannak hat. A nyitott zárás érdekes, és van min gondolkodni, de hasonlóan a többi filmhez, az idősíkos dolog itt is egy nagy katyvasz, és az ehhez kapcsolódó expozíció csak gyengíti a történeti szálat.

Ha nagyon vágysz Terminátor-tartalomra, akkor ez ideális. Ha nem annyira, van ezer más érdekesebb sci-fi sorozat, szerintem.

akció | animáció | kaland

A jövőben dúló háború évtizedek óta rombolja az emberi civilizációt a gépek javára. 1997: a Skynet nevű mesterséges intelligencia öntudatra ébredt, és megkezdte háborúját... több»

2