Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Vén rókák

(Going in Style)
Vén rókák

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

A történet szerint három régi jóbarát, Wilie, Joe és Al, akik úgy döntenek, hogy bosszút állnak a bankokon, melyek miatt elveszették a nyugdíjalapjukat. Mivel nem csak magukra és számláikra, de a családjaikra is gondolniuk kell, kemény fába vágják a fejszéjüket,  hogy visszaszerezzék jogos jussukat.

2017. 05. 05. 21:51

A Vén rókák egy aranyos, szerethető vígjáték, amely gyakorlatilag már a szereposztásával le tudja venni az embert a lábáról. Most komolyan, van aki nem szeretné a Michael Caine - Morgan Freeman - Alan Arkin triumvirátust akár három órán keresztül nézni? Még a film előtt úgy voltam ezzel, hogy ha csak kicsivel jobb mint a Last Vegas, akkor a filmnek nálam nyert ügye van. Nos, a kötelezőt hozta, ugyanis nagyon örültem, hogy nem azt nyomták minden egyes képkockán a képembe, hogy "hát ezek azért viccesek, mert öregek, s az idő eljárt felettük"! Pontosabban fogalmazva: a humorforrások ennél tudtak többek lenni. Ezen felül azért meg kell hagyni, a film nagyon is kiszámítható, gyakorlatilag minden egyes fordulatára lehet számítani (így pl. a rablás végeredményére és a zárójelenetre egyaránt). A poénok ugyanakkor mégis működőképesek (a bolti lopás jelenet az spec. tényleg ott van), s közel sem annyira kínos az egész, mint a korábban említett mozi. Minden előnye ellenére, számomra kicsit zavaró volt az a (már-már Szomszédok szerűen az arcunkba nyomott) szöveg, hogy az öregeket bizony támogatni kell, ami nyilván igaz és szép, de mégis mekkora esély van arra, hogy ezt egy bankrabló szájából halljuk...és ha már a bankrablókról és a rosszfiúkról van szó...ki más lehet az, akit felkereshetsz akkor, amikor bankrablási tanácsokra van szükséged, mint egy emigráns...S a "na jó, hagyjuk már" jelenetek tetőfoka, amikor a kislányt felkérik, hogy azonosítsa a gonosz bankrabló bácsikat. Egy ennyi idős gyerek nem valószínű, hogy felméri, hogy milyen károkat okozhat azzal, ha bevallja, hogy felismeri a bácsit. Szimpátia ide vagy oda. Összességében tehát (hibáival együtt is) a maga kategóriájában egy nem rossz alkotás, bár hozzáteszem, nem láttam az 1979-es eredetit, így nem tudom mennyire hű az alapműhöz. Önmagában viszont egy nézhető, fogyasztható komédia, amely a legtöbbet a szereposztásnak köszönhet. Egy átlagos vígjátéknál egy fokkal jobb, a jóhoz viszont kevés. 3,5-öt adnék, ha lehetne, de így marad a 3.

VK
2017. 05. 30. 15:00

Csupa profi színészt felsorakoztató,, kellemes, szórakoztató vígjáték, ami amellett hogy jó humora van, mondanivalóval is rendelkezik. Nem csalódtam benne!

2017. 04. 10. 18:48

Hogy ez ennyire jó lett volna? Hát nem igazán... Persze jó volt nézegetni a nagy öregeket, amint egy ilyen filmmel lazítanak, és lehet is rajta szórakozni, de semmivel sem több ez a film, mint az átlag. Amit sajnálok...

John Ortiz
John Ortiz
Matt Dillon
Siobhan Fallon
Michael Caine

Morgan Freeman, Michael Caine és Alan Arkin nem szerették volna, ha kaszkadőrök helyettesítik őket a kritikusabb, nagyobb fizikai mederöltetést igénylő jelenetekben.

(Thibo84)

Bár mindketten évtizedek óta vannak a pályán, mégis a Vén rókák Morgan Freeman és Alan Arkin első közös filmje.

A filmben három Oscar-díjas (Morgan Freeman, Alan Arkin ls Sir Michael Caine) és két Oscar-jelölt (Matt Dillon és Ann-Margret) színész is játszik.

VOX.hu -Vén rókák
Ideig-óráig elszórakoztat a maga ártalmatlan és szerethető módján a Vén rókák, de igazán élvezni majd pár év múlva, egy álmos vasárnap délutánon fogjuk a tévé előtt ülve. 60/100