Amikor 2012-ben a Disney megvásárolta a Lucasfilm stúdiót, mind a rajongókat, mind pedig a szakmát hatalmas várakozással töltötte el, hogy a stúdiónak miként is sikerül majd új életet lehelnie a Star Wars szériába.
Azóta számos produkció napvilágot látott a franchise berkein belül, köztük darab, a Zsivány Egyes és a Solo. Ez utóbbi sajnos hatalmas bukásnak számított már a megjelenést követően, amelyből úgy tűnik a Disney hatalmas tanulságot szűrt le, így hivatalossá vált az is, hogy a jövőben a stúdió nem készít további Star Wars történeteket.
„Úgy tűnik, a szériával szemben sokkal nagyobb elvárásokat támasztanak, mint azt a Disney korábban gondolta volna. Éppen ezért úgy gondolom, hogy a stúdió nagy tiszteletben tartja a franchise-t a döntésével. Ha valami ilyen sokat jelent a rajongók számára, egyszerűen nem készülhet gyártósoron, ezeknek a történeteknek és a karaktereknek más úton, módon kell kibontakozniuk”, nyilatkozott a Lucasfilm elnöke, Kathleen Kennedy.
Mindez persze nem jelenti azt, hogy az idén decemberben a hazai mozikba is megérkező Skywalker korával végleg lezárul a Star Wars világa. Hiszen a Disney a közlejövőben tervezi elindítani a Disney+ online streaming szolgáltatását, amelyen várhatóan a The Mandalorian sorozat is elérhető lesz majd.
2019
Az utolsó felvonásához érkezett a legendás Skywalker-saga. Nem sokkal a crait-i ütközet után egy félelmetes és ismerős hang csendül fel az éterben. Az évtizedek óta halottnak vélt Uralkodó üzenetet küld a galaxisnak. Kylo Ren elszántan kutatni kezd az üzenet forrása után, útja pedig kisvártatva az Exegolra vezet, ahol rábukkann a halottaiból rejtélyes módon feltámadt Palpatine-ra. Az Uralkodó hatalmas flottát ajánlj fel az Első Rend számára azzal a feltétellel, ha elpusztítja Rey-t még azelőtt, hogy befejeződhetne a kiképzése...