James Gunn, a 2025-ös Superman film rendezője egy Rolling Stone-nak adott interjúban árulta el, hogy a film egyik – látszólag ártalmatlan – pillanatát a tesztvetítéseken erős ellenállás fogadta. Ez a jelenet nem más, mint amikor Superman megment egy mókust egy óriási kaidzsútámadás közepette.

A rendező elmondása szerint: „Mert bemutattuk a tesztközönségnek, és néhány embernek nem tetszett a mókus. Azt mondták, hogy »Mi a francnak ment meg egy mókust?«” – idézi a Variety.

Ez a szokatlan reakció olyan mértékű visszhangot váltott ki, hogy Gunn átmenetileg el is távolította a jelenetet. „Volt egy váltzat, ahol kivágtam, és arra gondoltam: »Nagyon hiányzik a mókus. Meg kell mentenie a mókust.« … Szóval visszatettem a mókust a csapatom néhány tagjának tiltakozása ellenére.”

Bár a jelenet a közönség egy része szerint felesleges volt, Gunn ragaszkodott hozzá narratív és karakterlogikai okokból. A jelenet egyébként is folytonossági problémát oldott meg, ha Superman nem emeli fel a mókust, akkor nem lenne megfelelő térben a következő jelenethez.

A mókus-szál a karakter leglényegesebb vonását emeli ki: „Minden élet megmentésre méltó, bármilyen apró is legyen” – tehát a legkisebb élőlény is fontos neki.

Az IMDb-n is idézik Gunn beszámolóját, hangsúlyozva, hogy ez „valószínűleg a film második vagy harmadik legvitatottabb pillanata”.

A Polygon mélyebb kontextust nyújt: a jelenet ugyan humorosnak és könnyednek tűnhet, de valójában a film filozófiai központja, amely szerint Superman egy minden életet tisztelő, szeretetteljes és jóságos figura, aki nemcsak a nagy csatákat, hanem a legkisebb, látszólag jelentéktelen életetteket is megvédi.

Ezzel a jelenettel Gunn reflektál a korábbi, sötétebb Superman-feldolgozásokra (pl. Zack Snyder Az acélemberének pusztítására épülő világnézetére), és hangsúlyozza, hogy az ő Supermanje inkább személyes, empatikus hős, aki egy kislány vagy akár egy mókus megmentésével is kifejezi emberiességét.

A kritikák és a nézői visszajelzések alapján ez a két másodperces jelenet egyfajta vizuális poénként is működik – nem cinikus, hanem szeretetteljes módon.

Ez a megközelítés hű marad David Corenswet által megformált Supermanhez – egy romantikus és kedves karakterhez, aki még a harc közepette is megáll, hogy segítsen.

További friss hírekért és ajánlókért csak görgess lejjebb!