Közösség

Vélemény:

 

67 Chucky átka

(2013)

Chucky átka

 
moov18   2016.02.26 20:54
0

Élvezhető kis alkotás volt. Szerintem! Határozottan tetszett a hangulatvilága, valamint a frusztráló képi világa. Egyszerre volt nyomasztó, feszült ugyanakkor a poénokat is finoman adagolta. Chucky szájába nem sok épkézláb mondatot adnak, viszont amikor megszólal az valami csodálatos, lásd ágyjelenet. Dörgés-villámlás közepette a kislány odamondja a játékbabának "Chucky, én félek!" mire ő: "Van is miért...!". A nézőt egyszerre kapja el a röhögőgörcs illetve a sikítófrász. Voltak benne egészen ötletes gyilkosságok is, például szemkiszúrás, elektrosokk, fejszés incidens. A horrorrajongóknak tehát biztosan nem fog csalódást okozni. Bár, a film jelentős része azzal ment el, hogy a folyton nyoma veszett játékbabát keresték a házban, ettől függetlenül úgy gondolom kárpótoltak minket a szebbnél szebb balesetekkel. Izgalmas volt, kissé feszült is, a hangulatvilág/atmoszféra meglehetősen komor és zord, nyers poénok főleg fekete humor is akadt benne szép számmal, egyszóval rengeteg fűszert vonultatnak fel benne. A vacsora jelenetnél mikor is a játékbaba megspékeli patkányméreggel a hat tányér egyikét, még levegőt sem mertem venni. Abszolút ért a hatáskeltéshez, nyilvánvalóan összecsinálni nem fogjuk magunkat, de akinek egy egyszeri kikapcsolódás a cél: kis izgalom, kis feszültség, kis brutalitás, enyhe fekete humor, annak a Chucky átka tökéletes választásnak bizonyul. Csak ajánlani tudom!