Közösség

Vélemény:

 

50 Ab Tumhare Hawale Watan Saathiyo

(2004)

Ab Tumhare Hawale Watan Saathiyo

 
Mayolika   2018.07.20 00:24
0

Nekem nagyon bejött ez a film. A története követhető, nincs túlbonyolítva. Aki nem naprakész az India-Pakisztán történetben, az is hamar megérti, hogy mi miért történik. Persze nem vagyok annyira oda a katonáskodásért, és sose fogom megérteni miért neveli valaki katonának a fiát/unokáját. De Bollywoodban is felső fokra tudják gerjeszteni a hazafiságba oltott romantikát. A film lelke szerintem Amitabh Bachchan, körülötte, általa történnek az események, és el is viszi a hátán a filmet. A többi szereplő a tőle elvárhatót hozza. Bobby Deolnak jól áll ez a léha, antikatona szerep, és Akshay Kumar pedig remekül néz ki egyenruhában. Ezeket a szerepeit nagyon szeretem, ahol ilyen mély érzelmeket mutat meg pusztán az arcizmai rezdülésével. Biztosan a bollywoodi rendezők is, mert például a "Rustom" -ban szinte pontosan ugyanezt a szerepet alakítja. A feleségét játszó Divya Koshla pedig egyszerűen gyönyörű. Tényleg nagyon hosszú film, de nekem nem tűnt fel, mert nincsenek üresjáratok, és a zenéje is nagyon jó.