Közösség

Vélemény:

 

87 A Bourne-csapda

(2004)

A Bourne-csapda

 
Sodanth   2015.09.22 08:33
0

A rendező váltás nagyon jót tett a filmnek. Liman-t leváltotta a realista rendező, Paul Greengrass. A film története ott folytatódik, ahol az első abba maradt, de sokkal feszített tempót és pörgősebb akciókat adva. A nyitó üldözés Indiában már egyből nagyon remek és a továbbiakra sem lehet egy rossz szó sem. Sokan kritizálják Greengrass kamera kezelését, a rezgő, gyors vágások szerintem ideálisak egy ilyen filmnél közelebb viszik a nézőhöz az akciókat és folyamatos figyelemre késztetik, nem mellesleg valóságosabbnak hat minden látvány. Matt Damon megint nagyon jó volt és a mellékszereplők is nagyon jók voltak, gondolok itt Brian Cox, Joan Allen vagy Julia Stiles játékára, de nekem akkor is Karl Urban orosz professzionális karaktere tetszett a legjobban. Alig szólalt meg a filmben, mégis tekintete, mozgása, reakciói mind azt sugalják, hogy a KGB utód szervezete, az FSZB mit sem változott és a mai putyini Oroszország hasonló eszközökkel működik, mint hajdan a vörös birodalom. A berlini és moszkvai jelentek meg szerintem a sorozat csúcsai, az orosz statiszták és a helyi viszonyok nagyon hitelesek, főleg mikor a Damont üldöző helyi ladás rendőrök csődöt mondanak, egyből hívják az FSZB ügynökeit mercikben és BMW-kben repesztve, abszolút a mai Oroszországot látjuk. Ez a film felülmúlta elődjét, bár a kritikusok az Identity-t jobban szerették, szerintem ez jobb volt és Greengrass a sorozatot tökélyre vitte ezzel és a harmadik résszel.