Közösség

Vélemény:

 

70 Ideglelés

(1999)

Félelmetes téma, de számomra egy csalódást keltő film!

 
Erik Csok   2023.11.17 21:33
0

Most néztem meg a filmet, pár perce lett vége. Hosszú idő után ez az a film, amit tv-ben néztem ismét, ráadásul reklám nélkül. És sokat vártam a filmtől, mondták is, hogy milyen király és hogy mennyire félelmetes. És nem tudom, hogy velem van-e a baj, valószínű, de nekem ez a film csalódás! Egyszerűen nem tudtam félni rajta, pedig magam néztem. A karakterek idegesítettek, olyan dolgokat csináltak, aminek semmi értelme, és a sok kiabálás és sírás is zavart már egy idő után. A kézi kamerás megoldás érdekes, szerintem kifejezetten jól állt ennek a filmnek, de én azt vártam, hogy igenis féljek, ha nem is nagyon, de egy kicsit, de ez sajnos nem jött össze. Pedig volt horrorfilm, amit nem is olyan régen néztem meg, és amin féltem, de rendesen (lásd Sinister). A vége az szerintem kifejezetten jól sikerült, ez a házas jelenet, valamint vannak benne jó jelenetek, de végső soron tényleg azt kell mondanom, hogy nem tetszett ez a film. 1999-ben tényleg újdonság lehetett, és érthető, hogy az emberek féltek, úgyhogy valószínűleg az is volt a baj, hogy én most, 2023-ban láttam ezt a 24 éves filmet. Igazából, akit érdekel, az nézze meg, és ő maga döntse el, hogy mit gondol erről a filmről.