71% 527 szavazat

Fórum
Galway

Hol nézheted

FILMINFÓ

1994-ben egy októberi napon három egyetemista elhatározza, hogy filmet készítenek a hírhedt Blair-i boszrokányról, azonban nyom nélkül eltűnnek az erdőben. A kézkikamerájuk egy évvel később kerül elő, mellyel minden hátborzongató eseményt rögzítettek.… Több

Forgatókönyvíró: Heather Donahue
Zene: Tony Cora
Ország: Amerikai Egyesült Államok
Premier (HU): 1999.12.30. | HBO Max (2022.12.30.) | Netflix (2023.05.01.)

Ideglelés 2.  (2000)

2024.02.05 Jocpappa

10/4

Tegnap lőttem egy 45 kilométeres éjszakai túrát a Bükkben. Egyszer-kétszer eltévedtem, közben többször eszembe jutott a film. Az van, hogy ez egy dögunalmas, egyáltalán nem jó film. Viszont tisztelendő a sztori, ami mögötte van és az, hogy gyakorlatilag új műfajt teremtett. Elhiszem, hogy annak idején lehetett rajta félni, a marketing is sokat dobott rajta. Valamikor kiskoromban én is láttam még kezdő horrorosként ,és hatása is volt, úgy emlékszem. Most újranézve rettentően untam, és csak hüledeztem, hogy milyen szinten nem történik benne semmi. Így azt gondolom, hogy nem bánt vele kegyesen az idő, és ma már jóformán bármelyik friss horroron többet lehet ijedezni.

A kézi kamerás filmeket lehet szeretni, és utálni. Ez a kis alkotás nem volt rossz...Jó persze,nem lesz Oscar jelölt, de vannak benne érdekes, és félelmetes részek. Nézhető.

2023.02.13 JRD

3,5*

Hogy miért kapja a fél csillagot? Mert hihetetlenül alacsony költségvetéssel készült a film. Alig hatvanezer dollárból (más adatok szerint csak huszonötezerből, de vannak portálok, melyek csak huszonegyet írnak) kihozták, és több mint 245 millió doll... Teljes kritika

2016.02.18 indingo

Nekem nem igazán tetszett. A found footage-es filmek számomra amúgy is zavaróak, és sokat rontanak a filmélményen. Picit unalmasnak is találtam, ezért bele-beletekertem. A csaj meg idegesítő volt.

2018.01.30 ArpiHajdu és Réci

Filmként értékelhetetlen, marketing fogásként elképesztő

Az Ideglelés az a fajta alkotás, amely filmként gyakorlatilag értékelhetetlen, marketing fogásként viszont elképesztő. Szinte biztos, hogy másként viszonyulnánk a found footage-féle horrorokhoz, ha a szóban forgó film nem lett volna olyan sikeres, de... Teljes kritika

#1

Found footage -nek nevezzük azt, amikor egy filmet úgy akarnak eladni a készítői, mintha az egy megtalált házi videó lenne. A filmtörténelem során nem egyszer használták ezt a módszert. Az Apollo 18 (2011), Az ördög benned lakozik, az Ismerős törlése, a V/H/S stb. is ebbe a kategóriába tartozó filmek.Szerző: JRD

#2

Egyedül Magyarországon fordították le másképpen a film címét. Szerző: JRD

#3

Hogy mennyire tudtak titkot tartani a stáb tagjai? Mi sem mutatja jobban, hogy a színésznő Heather édesanyja is elhitte, hogy lánya eltűnt, és a keresésbe kezdett.Szerző: JRD

#4

A sátorrázkódós jelenet például nem volt benne a forgatókönyvben. A rendező rázta meg a sátrat, de annyira jól sikerült a beugratás, hogy benne hagyták a filmben.Szerző: JRD

#5

Értékelés: 6/10
(2016. 09. 11.)
Jómagam, ha korszakalkotó kézikamerás horrorokban gondolkodunk, sokkal többre becsülöm a tabudöntögető, hatásvadász 1980-as olasz Cannibal Holocaustot, mint ezt az alkotást... és eskü, hogy nem a nosztalgia-sznobizmus beszél belőlem.
6/10 Több