Ideglelés

Ideglelés

The Blair Witch Project
Galway

1994-ben egy októberi napon három egyetemista elhatározza, hogy filmet készítenek a hírhedt Blair-i boszrokányról, azonban nyom nélkül eltűnnek az erdőben. A kézkikamerájuk egy évvel később kerül elő, mellyel minden hátborzongató eseményt rögzítettek.… Több

Forgatókönyvíró: Heather Donahue
Zene: Tony Cora
Premier (HU): 1999.12.30. | HBO Max (2022.12.30.) | Netflix (2023.05.01.)

Ideglelés 2.  (2000)

2024.03.05 SzimikeésBéci

Annak idején még VHS kazettán láttam először ezt a filmet, ami már akkor se nyűgözött le. Mai fejjel nézve hát, finoman fogalmazva egy nagyon gyenge alkotás tárult a szemem elé.

A kézi kamerás filmeket lehet szeretni, és utálni. Ez a kis alkotás nem volt rossz...Jó persze,nem lesz Oscar jelölt, de vannak benne érdekes, és félelmetes részek. Nézhető.

2023.02.13 JRD

3,5*

Hogy miért kapja a fél csillagot? Mert hihetetlenül alacsony költségvetéssel készült a film. Alig hatvanezer dollárból (más adatok szerint csak huszonötezerből, de vannak portálok, melyek csak huszonegyet írnak) kihozták, és több mint 245 millió doll... Teljes kritika

2016.02.18 indingo

Nekem nem igazán tetszett. A found footage-es filmek számomra amúgy is zavaróak, és sokat rontanak a filmélményen. Picit unalmasnak is találtam, ezért bele-beletekertem. A csaj meg idegesítő volt.

2018.01.30 ArpiHajdu és Réci

Filmként értékelhetetlen, marketing fogásként elképesztő

Az Ideglelés az a fajta alkotás, amely filmként gyakorlatilag értékelhetetlen, marketing fogásként viszont elképesztő. Szinte biztos, hogy másként viszonyulnánk a found footage-féle horrorokhoz, ha a szóban forgó film nem lett volna olyan sikeres, de... Teljes kritika

Found footage -nek nevezzük azt, amikor egy filmet úgy akarnak eladni a készítői, mintha az egy megtalált házi videó lenne. A filmtörténelem során nem egyszer használták ezt a módszert. Az Apollo 18 (2011), Az ördög benned lakozik, az Ismerős törlése, a V/H/S stb. is ebbe a kategóriába tartozó filmek.Szerző: JRD

Egyedül Magyarországon fordították le másképpen a film címét. Szerző: JRD

Hogy mennyire tudtak titkot tartani a stáb tagjai? Mi sem mutatja jobban, hogy a színésznő Heather édesanyja is elhitte, hogy lánya eltűnt, és a keresésbe kezdett.Szerző: JRD

A sátorrázkódós jelenet például nem volt benne a forgatókönyvben. A rendező rázta meg a sátrat, de annyira jól sikerült a beugratás, hogy benne hagyták a filmben.Szerző: JRD

(2016. 09. 11.)
Jómagam, ha korszakalkotó kézikamerás horrorokban gondolkodunk, sokkal többre becsülöm a tabudöntögető, hatásvadász 1980-as olasz Cannibal Holocaustot, mint ezt az alkotást... és eskü, hogy nem a nosztalgia-sznobizmus beszél belőlem.
6/10 Több