Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Ideglelés (1999)

The Blair Witch Project

Ideglelés

belavagyok   2020. 10. 20.

Akkora kamu ez a film. A felhajtás jó volt körülötte, de számomra értékelhetetlen volt a film.

indingo   2016. 02. 18.

Nekem nem igazán tetszett. A Found footages filmek számomra amúgy is zavaróak és sokat rontanak a filmélményen. Picit unalmasnak is találtam, ezért bele.bele tekertem. A csaj meg idegesítő volt.

ArpiHajdu és Réci   2018. 01. 30.

Filmként értékelhetetlen, marketing fogásként elképesztő

Az Ideglelés az a fajta alkotás, amely filmként gyakorlatilag értékelhetetlen, marketing fogásként viszont elképesztő. Szinte biztos, hogy másként viszonyulnánk a found footage-féle horrorokhoz, ha a szóban forgó film nem lett volna olyan sikeres, de... teljes kritika»

Deku   2017. 08. 30.

Nem volt annyira megkapó mint ahogy azt a beharangozása után gondoltam. Mindent ellőttek már előre és ez nem tetszett. Sajnálatos ez mivel vártam nagyon de tévedés lett.

HercegPeter   2019. 07. 27.

Egyszerűen nem tudom, hogy miért lett ennyire sikeres ez a film? Én most láttam először (bár a 2016-os Blair Witch-et már láttam). Úgy voltam ezzel, mint az első igazi kézikamerás horror. Ennek megfelelően valami egyedi élményre számítottam. De nem k... több»

NGN   2020. 01. 10.

Talán mára klasszikusnak mondható, bár mai felnőtt fejjel már kevésbé félelmetes. Csak az a sok kamerarángás ne lenne...

Lamboh   2017. 10. 15.

Nem rajongók az ilyen egy kamerás filmekért, ez viszont nem is volt annyira rossz. Ha minden igaz, akkor a tv-ben láttam még régebben, és egész bejött. Ami nagyon zavart, hogy sokszor rohadtul nem lehetett látni mi történik éppen, mert folyamatosan rángatva volt a kamera, ráadásul korom sötét volt.

Színészekkel elhitették a forgatás előtt, hogy a legenda valódi, és csak a film bemutatásakor mondták el nekik az igazat

(AngelCass)

Folyamatos walkie-talkie kapcsolatban voltak a színészek a rendezővel, de így is sikerült néhányszor letérniük az útról, "elveszniük"

(AngelCass)

Film megjelenéséig a szereplők szerepeltek az elveszett emberek listáján.

(AngelCass)

Heather és Williams-t nem értesítették, hogy Leonard el fog tűnni, így igazi aggodalmat láthatunk a vásznon (mert eredetileg William veszett volna el) , Leonardnak hagytak egy üzenetet, hogy várja meg míg elalszanak aztán felhívták, hogy meghaltál, szóval elhagyhatta a forgatást, örült neki ugyanis koncertjegye volt aznapra.

(AngelCass)

Filmben igazi emberi fogakat láthatunk amit a rendező kért el a fogorvosától, a hajszálak meg valóban Joshua Leonard színésztől származtak.

(AngelCass)

Filmben sokat bolyonganak mégse jutnak ki, holott a forgatás során néha csak néhány méterre volt az erdő széle.

(AngelCass)

Filmbéli boszorkány neve: Elly Kedward betűket felcserélve Edward Kelley -t kapjuk, aki a reneszánsz korszak okkultistája volt, és aki állítólag megalkotta az Enochian nyelvet ami az angyalok nyelve.

(AngelCass)

Számos alternatív befejezést készítettek: Volt hogy Mike a falnál áll, de arccal kifelé, vagy pálcika emberek veszik közül, vagy lebeg a sarokban, mind a 4-féle alternatívát meg lehet nézni a bluray lemezen.

(AngelCass)

A marketing kampány annyira sikeres volt, hogy sokan tényleg elhitték a film történetét.

(HETEDIK )

A készítők a helyi iskolákban toborozták a szereplőket.

(HETEDIK )

Jómagam, ha korszakalkotó kézikamerás horrorokban gondolkodunk, sokkal többre becsülöm a tabudöntögető, hatásvadász 1980-as olasz Cannibal Holocaustot, mint ezt az alkotást... és eskü, hogy nem a nosztalgia-sznobizmus beszél belőlem.
6/10 több»