Ideglelés

The Blair Witch Project

2024.03.05 SzimikeésBéci

Annak idején még VHS kazettán láttam először ezt a filmet, ami már akkor se nyűgözött le. Mai fejjel nézve hát, finoman fogalmazva egy nagyon gyenge alkotás tárult a szemem elé.

A kézi kamerás filmeket lehet szeretni, és utálni. Ez a kis alkotás nem volt rossz...Jó persze,nem lesz Oscar jelölt, de vannak benne érdekes, és félelmetes részek. Nézhető.

2023.02.13 JRD

3,5*

Hogy miért kapja a fél csillagot? Mert hihetetlenül alacsony költségvetéssel készült a film. Alig hatvanezer dollárból (más adatok szerint csak huszonötezerből, de vannak portálok, melyek csak huszonegyet írnak) kihozták, és több mint 245 millió doll... Teljes kritika

2016.02.18 indingo

Nekem nem igazán tetszett. A found footage-es filmek számomra amúgy is zavaróak, és sokat rontanak a filmélményen. Picit unalmasnak is találtam, ezért bele-beletekertem. A csaj meg idegesítő volt.

2018.01.30 ArpiHajdu és Réci

Filmként értékelhetetlen, marketing fogásként elképesztő

Az Ideglelés az a fajta alkotás, amely filmként gyakorlatilag értékelhetetlen, marketing fogásként viszont elképesztő. Szinte biztos, hogy másként viszonyulnánk a found footage-féle horrorokhoz, ha a szóban forgó film nem lett volna olyan sikeres, de... Teljes kritika

2017.08.30 Deku

Nem volt annyira megkapó, mint ahogy azt a beharangozása után gondoltam. Mindent ellőttek már előre, és ez nem tetszett. Sajnálatos ez, mivel vártam nagyon, de tévedés lett.

2019.07.27 HercegPeter

Egyszerűen nem tudom, hogy miért lett ennyire sikeres ez a film? Én most láttam először (bár a 2016-os Blair Witch-et már láttam). Úgy voltam ezzel, mint az első igazi kézikamerás horror. Ennek megfelelően valami egyedi élményre számítottam. De nem k... Több

2023.11.17 Erik Csok

Félelmetes téma, de számomra egy csalódást keltő film!

Most néztem meg a filmet, pár perce lett vége. Hosszú idő után ez az a film, amit tv-ben néztem ismét, ráadásul reklám nélkül. És sokat vártam a filmtől, mondták is, hogy milyen király és hogy mennyire félelmetes. És nem tudom, hogy velem van-e a baj, valószínű, de nekem ez a film csalódás! Egyszerűen nem tudtam félni rajta, pedig magam néztem. A karakterek idegesítettek, olyan dolgokat csináltak, aminek semmi értelme, és a sok kiabálás és sírás is zavart már egy idő után. A kézi kamerás megoldás érdekes, szerintem kifejezetten jól állt ennek a filmnek, de én azt vártam, hogy igenis féljek, ha nem is nagyon, de egy kicsit, de ez sajnos nem jött össze. Pedig volt horrorfilm, amit nem is olyan régen néztem meg, és amin féltem, de rendesen (lásd Sinister). A vége az szerintem kifejezetten jól sikerült, ez a házas jelenet, valamint vannak benne jó jelenetek, de végső soron tényleg azt kell mondanom, hogy nem tetszett ez a film. 1999-ben tényleg újdonság lehetett, és érthető, hogy az emberek féltek, úgyhogy valószínűleg az is volt a baj, hogy én most, 2023-ban láttam ezt a 24 éves filmet. Igazából, akit érdekel, az nézze meg, és ő maga döntse el, hogy mit gondol erről a filmről.

2017.10.15 Lamboh

Nem rajongók az ilyen egy kamerás filmekért, ez viszont nem is volt annyira rossz. Ha minden igaz, akkor a tv-ben láttam még régebben, és egész bejött. Ami nagyon zavart, hogy sokszor rohadtul nem lehetett látni mi történik éppen, mert folyamatosan rángatva volt a kamera, ráadásul korom sötét volt.

2024.02.05 Jocpappa

10/4

Tegnap lőttem egy 45 kilométeres éjszakai túrát a Bükkben. Egyszer-kétszer eltévedtem, közben többször eszembe jutott a film. Az van, hogy ez egy dögunalmas, egyáltalán nem jó film. Viszont tisztelendő a sztori, ami mögötte van és az, hogy gyakorlatilag új műfajt teremtett. Elhiszem, hogy annak idején lehetett rajta félni, a marketing is sokat dobott rajta. Valamikor kiskoromban én is láttam még kezdő horrorosként ,és hatása is volt, úgy emlékszem. Most újranézve rettentően untam, és csak hüledeztem, hogy milyen szinten nem történik benne semmi. Így azt gondolom, hogy nem bánt vele kegyesen az idő, és ma már jóformán bármelyik friss horroron többet lehet ijedezni.

2023.02.13 erahurka

Műfajteremtő, meg elvileg volt, hogy azt hitték, igazi felvétel, de nekem nem annyira talált be. Nagyon más, mint az újabb found footage-ek, sokkal realistább, de talán pont ezzel volt bajom. Sokszor semmit nem látni, és úgy igazából semmit nem tudunk meg, mármint még azt se, hogy a szereplőkkel mi történt.

2023.08.19 OkosMajom

A film fordítása tiszta ideglelés!

Egy kis előzetes! Found footage – talált felvételek. Mockumentary – áldokumentumfilm. The Blair Witch project – A blair-i boszorkány terv (tervezet, projekt). A found footage akár hisszük, akár nem, már az 1960-as évektől létezett, jelen van! The Con... Teljes kritika

2020.09.03 elekm90

Kultikus found footage film és szerintem okkal az. Bár nem klasszikus horror, mivel nézőként nem sokat látunk a történésekből, mégis remekül építkezik, a blair-i boszorka rejtélyét bemutatva folyamatosan növeli a feszültséget.

2018.11.27 harnas1207

Úgy tudom ez volt az első kézi kamerás sikerfilm. A maga idejében a hangulata nagyon ijesztő volt, még ha a kamerás megoldást egyáltalán nem csíptem.