Közösség

Vélemény:

 

74 Szex és New York

(2008)

Szex és New York

 
ArpiHajdu és Réci   2017.11.20 17:53
1

A Szex és New York filmsorozat verziója egy olyan kultuszt teremtett, amely abszolút a filmvászonra kívánkozott, a rajongók nem kis örömére. Persze ebben mindig ott rejlik a bukás lehetősége, nem véletlen, hogy sok kultsorozatból nem készült a mai napig sem film (lásd: Jóbarátok, hiába rebesgették a filmet, végül nem lett belőle semmi). A film hozza Carrie kalandjainak a hangulatát, s mindezt megspékeli a nagy vászon adta extrákkal: minden sokkal csillogóbb, sokkal nagyszabásúbb... Bár nekem eddig is tökéletes volt. A film hosszát tekintve talán kicsit túltolták a biciklit, bár ha azt nézzük, mintha két részt kapnánk egyben, ugyanis a dugába dőlt esküvő és a csajos "nászút" mintha kettéosztaná a filmet, s mindezt erősíti, hogy a film második felében feltűnik egy új karakter is, méghozzá az Oscar-díjas Jennifer Hudson személyében, mi másért tartogattak volna egy ekkora nevet a film végéig, ha nem azért, hogy nagyot üssön. Aztán jó sokáig kapjuk "a haragszom rád"-ot, annak ellenére is, hogy egy pillanatig nem kétséges, hogy Big és Carrie újra össze fognak jönni. A történet eléggé kiszámítható, de azért ad egy-két ügyes poént, például amikor Charlotte nem jut el a biopuding után a wc-re, na meg persze Samantha és az ő hatalmas libidója. Talán csak a Miranda-Steve szál lett egy kicsit elcsépelt. Összességében: én imádtam a sorozatot és a film sem ábrándított ki a történetből, azt meg egyáltalán nem vártam, hogy majd megváltja a világot, de legalább nem rontott el semmit.