Közösség

Vélemény:

 

65 A fiú és a kutyája

(1975)

A fiú és kutyája

 
Yosihiro   2020.10.27 08:35
0

Igazából nem vártam a filmtől sokat. Amit kaptam, az egyrészt tetszett, másrészt pedig nem. A történet jó, és szerintem remekül ábrázolták a a környezetet. A film mondanivalója már egészen más, hiszen a végén a csattanó, amit valljunk meg őszintén, nem néztünk ki a filmből, de nem lövöm le a poént... A karakterek megjelenítése viszont nem úgy sikerült, vagy nem úgy tudták átadni a lényeget, ahogy ez a történetből kiderül. Összességében a film forgatókönyve jó, a rendezés néha elcsúszik, a szereplők sajnos nem azt adják vissza nekem, amit a történet adni is akart. A képi és hangi effektek a kornak megfelelőek. Így egy közepes osztályzattal jutalmazom ezt a filmet. A föld alatti élet azt hiszem, gyenge megjelenítés lett, ettől mindenképp többet vártam. A filmben lévő, néha értelmetlen párbeszéd is nemhogy felemelné a filmet, le is húzza. A kutya mindenképp a film sztárja. Nélküle üres lett volna az egész. Hihetetlen, hogy mennyire kifejezően tudott nézni, és a szöveg is stimmelt :) A film eleje érdekes, és talán még jó is aztán, ahogy kezdjük megszokni a kutya beszédét, úgy kicsit unalmas, de a poénok ott vannak. A lány feltűnése ismét egy pozitívum, és kicsit el is kalandozhatunk vele a romantika világában, de ettől többet nem ad a filmhez, max. a végén. Szóval egy jó filmnek indul, és a végére ellaposodik. Igazából nézhető egyszer, sokat ne várjunk tőle! A vége a csattanó, hogy a főhősök jól laknak, na ez a nem semmi. Üdv, Yosi