Közösség

Vélemény:

 

67 Peacemaker

(1997)

Nyomozós, üldözős akciófilm, a 90-es évek egyik legjobbja

 
Harper   2024.02.10 11:16
1

Az egyik legjobb nyomozós, üldözős akció-thriller, amit valaha láttam (noha női rendező készítette). Most néztem meg harmadjára, és most képes voltam izgulni rajta. A főszereplők mára megöregedtek, de ez a filmjük örökre emlékezetessé teszi őket a filmrajongóknál. A téma is aktuális 26-27 év elteltével is. Adott egy saját hasznára ténykedő orosz tábornok, aki atombombákkal üzletel, és adott egy Amerika-gyűlölő szerb pasas, aki családja halálán akar bosszút állni fél New York eltüntetésével. Párosuk ellen csak a csinos CIA-dokinő (Nicole Kidman) és egy kőkemény amerikai alezredes (George Clooney) tud hatékonyan fellépni. Itt jegyezném meg, Clooney-t végig ezredesnek szólítják, holott a váll-lapján egyértelműen csak alezredesi a rendfokozat. Mondjuk, jelentősége nincs sok a dolognak, mert így is ő a legjobb ütőkártya az amerikaiak kezében arra, hogy elfogják a szerb merénylőt, aki a legmagasabb diplomáciai mentességgel utazik Amerikába. A film a legelejétől a legvégéig izgalmas, reális és nagyszerű színészekkel teli. Értékelés: erős 4 csillag.