Közösség

Vélemény:

 

71 Holtpont

(2015)

Holtpont

 
XETH   2018.03.18 18:30
0

Nagyon látványos film, de kb a látvány visz mindent. A filmnek nagyon szép a mondanivalója, miszerint vigyáznunk kell a Földre, többet kell visszaadnunk, mint amennyit kizsákmányolunk a földből, mindenki a saját életéért felelős és a saját útját járja. Ügyes húzás a Robin Hood-os mozzanatok a film elején, a látványosságra tényleg nincs panasz... de olyan nehezen tudott lekötni a film. Számomra teljesen előrelátható volt a legtöbb fejlemény és csavar, és ezzel még meg tudtam volna békülni, de az már kevésbé tetszett, hogy a főszereplők, ezek a "poliatléták" ahogy a szinkron nevezi őket, kissé elkorcsosították az Ozaki 8 nevű próba és eszme tisztaságát és értelmét. Mert én nem azt várnám egy ökoharcostól, hogy elfogadja, hogy egy iparmágnás pénzeli a kis akcióikat, egy olyan ember, aki pont, hogy csak elvesz a Földtől, de semmit nem ad vissza, ahogy azt sem várnám, hogy ilyen megvilágosodott csapat értékeli az ilyen tüccögős, igyuk szét az agyunkat partikat. Szóval, ilyen szempontból kicsit hiteltelen volt számomra az adrenalinfüggő csapat, én úgy éreztem nem vallják be maguknak, de ez bizony nem a Földről szólt, bármilyen jól hangzik is, hanem saját magukról. A dialógusok gyengék voltak és több helyen értelmetlenek, a színészek szerintem amennyit tudtak, kihoztak magukból, de ez egy középszerű filmmé sikeredett. A gyönyörű helyszínek és a mondanivaló miatt 5/3