Közösség

Vélemény:

 

71 Holtpont

(2015)

Holtpont

 
Garfbob10   2019.06.28 17:17
0

A film alapvetően érdekes és jó ötletekkel operálna, amik módosítják az eredeti film történetét. Azonban azon bukik el, amin sok más remake is: nem hozza át az eredeti film lelkét adó dolgokat. Jelen esetben ez a film hangulata volt, amit az eredeti Holtpont remekül mutatott be a szörfösökkel, de itt az extrém sportoló/bioterrorista bandával ez nem igazán oldotta meg. A másik nagy probléma a szereplők. Az eredeti filmben Keanu Reeves és Patrick Swayze karizmatikus játékával járt hozzá a főszereplőkhöz, míg itt ennek nyoma sincs (konkrétan a Johnny Utah-t játszó Luke Bracey tisztára olyan volt, mintha csak egy YouTube videóst rángattak volna be a szerepre), de a szerelmi szál is összecsapott volt, Johnny társa meg full feleslegesnek érződött, ráadásul az eredetire reflektáló jelenetek is inkább voltak kínosak, mint viccesek. Összességében mégse mondanám borzalmas filmnek, és ez - amellett, hogy nekem az eredeti se a kedvencem - leginkább a látványnak tudható be, ami végig pazar (na jó, a mókusruhás siklásnál nem, ott borzalmas volt) és Junkie XL is egy hallgatható zenét dobott össze. Egy közepes alkotás lett, amit egyszer megnéztem, elvoltam vele, de többé nem kívánok összefutni vele.