Közösség

Vélemény:

 

87 A mindenség elmélete

(2014)

A mindenség elmélete

 
titra   2015.05.01 11:39
0

Tényleg szép életrajzi dráma. Kicsit zavar, hogy nem igazán derült ki mi volt a céljuk a készítőknek ezzel a filmmel. Az biztos, hogy ki kellett emelniük azt a részt, hogy a test fölött áll az emberi értelem és a hit, ez sikerült nekik. De ha ez egy életrajzi film, és egy zseniről szól, akkor jó lett volna megmutatni, mondjuk azoknak is akik már majd nem ismerhetik, akár 20 év múlva először néznék meg a filmet, hogy mitől volt ez az ember zseni. Nyilván a nézők többsége nem fogja leellenőrizni, hogy a táblára írt képletek helyesen lettek felírva, tehát ebből nem fog kiderülni. Felsorolták, hogy milyen tudományos fokozatokat ért el, miket publikált, milyen nagy hatással van az emberekre, ebből még mindig nem derül ki több, mint hogy okos, de tényleg nagyon, nagyon okos, és újszerű elgondolásai vannak a téma egyes területeiről. Én nem azt vártam, hogy most tényleg magyarázza el nekem amit valószínűleg úgysem értenék, de valamennyi konkrétum jól jött volna. Mert így csak egy kérdés marad az egész film után, hogy ok, de mi az amit ez az ember felfedezett vagy feltalált, és alá tudta támasztani számításokkal úgy, hogy maga az alapfeltevés nem csak egy hipotézisen alapul? Félő volt még, hogy nem sikerül különválasztaniuk a betegséget és a tudományos sikereket, tehát hogy nem az állapotához képest ért el nagy dolgokat, hanem attól függetlenül. Ezt jobban hangsúlyozhatták volna.