Közösség

Vélemény:

 

77 A szépség és a szörnyeteg

(2017)

A szépség és a szörnyeteg

 
JRD   2022.10.06 10:28
0

Mondhatnánk azt is, hogy kockáról kockára átültették a rajzfilmet élő szereplősre. Mivel igazi Disney rajongó vagyok (ami a Disney váltás előtti korszakára vonatkozik), így nagyon vártam, hogy mit tudtak kihozni a sztoriból). Tetszett, még ha Emma Watson fura volt Belle szerepében és Luke Evans karaktere is a talpig férfi gonosz figura számomra nehezen volt összetehető a színésszel. Bár be kell, hogy valljam, hogy Evans azon kevés meleg színészek egyike, aki felvállalt homoszexualitása ellenére is jól tudja adni a macsó heterót... de mégis valahogyan... na... értitek. A Szépség és a szörnyeteg története számos feldolgozást megélt már, mióta a filmek megjelentek. Viszont valami miatt egy dolgo nagyon hiányzik nekem az utóbbi évek feldolgozásaiból. Az igazi gondolat. Olyan sablonosság tették a jó és rossz értékét és ez zavar. Az egyik francia feldolgozásban még jelen voltak a nagy kérdések és a végén valóban minden a helyére került és a szörnyeteg megmutatta igazi arcát. A modern feldolgozásokban ez valahogy hiányzik. De ettől ez a film mg nm lett rossz. Szerencsére nem túrtak bele a legendás dallamokban, így majdnem tökéletesen hozza is egy fénykorabeli Disney produkció színvonalát. Érdemes megnézni, akár többször is. Hiszen egy igazi klasszikus értelemben vett mese... látványos, bájos, csodálatos dalokkal, jópofa karakterekkel ... és a végén mindenki elnyeri a méltó jutalmát/büntetését. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!