Közösség

Vélemény:

 

71 [Rec]²

(2009)

[Rec]²

 
moov18   2016.03.07 16:23
0

Nyilvánvalóan nem tudja hozni azt, amit az első rész képviselt. Valamelyest feszültnek, izgalmasnak, nyomasztónak nevezhető a légkör ugyan, de teljesen más megvilágításba kerültek át a dolgok. Ugyebár bevonták a történetbe az egyházat. A fertőzéses sztorit átírták ördögűzősre. Nekem ez a megoldás például nem tetszett. Ez a kommandós szál sem volt rossz voltaképp. Nálam ennél a sátáni megszállásnál hasalt el a film. Hagyni kellett volna annak, mint aminek eredetileg indult. Egyébként a filmben van néhány logikai bukfenc. Vagyis hát nem logikai bukfenc, csak azt nem értem, hogy ha az épületet elölről-hátulról lezárják a katonai erők meg egyéb tisztes csoportosulások akkor, hogy lehet az, hogy néhány fiatal mégis megtalálja annak a módját, hogy beférkőzzenek a létesítménybe?! Ez engem abszolút elgondolkodtatott, bár a cselekmény szempontjából nem túl fontos. Röviden és tömören: az első részhez képest szabadságra ment a feszültség, de hellyel-közzel képes azért a hatáskeltésre. Egy próbát megéri vele tenni, aztán mindenki eldönti.