Közösség

Vélemény:

 

84 A rejtély

(2008)

Az elsőtől az utolsóig

 
Zoltán384279   2022.04.29 21:25
0

Gyermekkorom egyik, ha nem a kedvenc filmje az X-akták volt, és azért kezdtem el nézni ezt a sorozatot, mert azt olvastam róla, hogy hasonló. Hát, egyáltalán nem az. :) De ez semmit nem von le a minőségéből. Egy zseni volt, aki ezt kitalálta. Nagyon sok irreális dolog történik benne, de az ilyen filmeknek végül is ez a lényege. A sorozat elején egy dologban voltam biztos, hogy Olivia a jó oldalon áll. Meg talán még Astrid. A többiekkel szemben mindig voltak fenntartásaim. Mikor elmúltak, később visszatértek.Több évadon keresztül. Aztán jött egy rész, már az első évadban, mikor kiderült (legalábbis számomra), hogy ki lehet a végső ellenség. Szeptember feltűnése világosan jelezte, hogy előre meg volt tervezve az összes évad. De ezt szépen rejtegették 4 évadon keresztül. Mikor Michael feltűnt, akkor is biztos voltam benne, hogy lesz még szerepe a filmben. Nagyon jól fel lett építve az egész sztori az első résztől az utolsóig. Mindig volt főellenség, voltak ijesztő, néha félelmet keltő és érdekes ügyek, több szerelmi szál. A párhuzamos univerzum is remekül működött. Nem volt egy rész sem, ami után arra gondoltam volna, hogy nem folytatom. Plusz, szerencsére kihagyták belőle a mostanában oly divatos elemet (szerintem mindenki tudja mire gondolok). Szóval, szerintem ez a legjobb sci-fi + krimi (vagy nem tudom milyen stílusú) sorozat, amit csináltak. 5 + sok csillag.