Közösség

Vélemény:

 

65 Kaliforniába jöttem

(1990)

Kaliforniába jöttem

 
JRD   2023.04.17 13:40
0

Will Smith mára már kiforrott színész, de üdítő látni még pelyhesebb korában, ahogyan megcsillogtatta komikusi énjét. Eredeti nyelven nézve szerintem jobb, noha a magyar szinkron nagyon passzol a karakterekhez. (Will Smith eredeti hangja férfiasabb, mint a magyar szinkronja.) A történetek aranyosak, csattanósak, de ami engem nagyon megfogott, az az a néhány jelenet, ahol főszereplőnk nem elbohóckodta a történeteket, hanem megmutatta, milyen színészi mélységek lakoznak benne. Akkor ezek még ízelítők voltak a mára remek színésszé lett Willard Carrol Smith Juniortól. Will Smith azon kevesek közé tartozik, akik nem csak egy dologban tehetségesek, így aztán a szórakoztatóipar több területén is nemzetközi sikereket ért el már fiatal korától kezdve. Nemcsak Grammy-díjas hiphop-előadó, hanem Oscar- és Golden Globe-díjas színész is. És nem utolsó sorban remek DJ. A színész élete nem egy nyitott könyv, annak ellenére sem, hogy az egyik Oscar-díj átadáson a közelmúltban lekevert egy saller kollégájának, Chris Rocknak, aki Smith feleségének kopaszságáról ellőtt egy ízléstelen viccet. (Megjegyzem: nem ítélem el Will Smith ezért.) Szerintem könnyed kikapcsolódásnak egy habókosan aranyos családról pont megfelel. De nézd meg, és majd eldöntöd magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!