Közösség

Vélemény:

 

63 Leviathan

(1989)

Leviathan

 
Filmdoki   2018.07.26 15:07
1

Mit kapunk, hogy elegyítjük az Alien és A dolog című mozikat? Ezt a filmet. A Leviathan szinte pofátlanul nyúl az imént említett két klasszikusból, ám azok magas minőségét nem éri el. A feszültségteremtés sokszor nincs megfelelően felépítve, a karakterek közötti konfliktusok sokszor csak a levegőben lógnak, valamint a viselkedésük is nem egyszer megkérdőjelezhető. Viszont, a színészek egytől-egyig hoznak egy teljesen jó teljesítményt, valamint a karakterek minden sutaságuk ellenére is szerethetőek. Az említett rosszul felépített suspenset azonban valamelyest ellensúlyozza a kiváló atmoszféra, mely kellően fojtogató, valamint a mozi első felét belengi egy kis misztikusság is. A mozi a végére egyébként eléggé felpörög, viszont az utolsó kb. 10 perc olyan igazi "Mi a franc ez?" momentum? Aki látta, szerintem sejti, miről beszélek. A látvány pedig a mai napig majdhogynem hibátlan. Egyedül a lény az, ami a végén kicsit csalódáskeltő lehet a szimpla mélytengeri hal fejével, fantázia így is szorult belé elég. Stan Winston kitett magáért. Ron Cobb szintúgy, aki a látványtervezéssel igaz, hogy 10 évvel korábbi munkáját, az Alient imitálja, de a bázis van annyira hangulatos, hogy ez megbocsájtható. Goldsmith zenéje szintén rendben van, ám jó párszor nem egészen illeszkedik a látottakhoz. A főcím azonban kellően emlékezetes. Eléggé lehúzott film a Leviathan, és tény, hogy nem váltja meg a világot, de én jól szórakoztam rajta. Átlagos kis szörnyfilm.