Közösség

Vélemény:

 

95 Maffiózók

(1999)

Bármikor újranézhető

 
vadmeggymag   2020.08.28 01:34
1

Tökéletes szereposztás, mára már klasszikussá vált maffia-sorozat, amely maga is klasszikusokban gyökerezik. Szinte minden karakterrel együtt lehet érezni, ami igen komoly fegyvertény bármilyen alkotás esetében (film, sorozat, könyv). Különösen szeretem benne azokat az utalásokat, amelyek kevésbé direktek. Pl. gyakran direktben idéznek A keresztapából, de sokkal jobb, amikor filmes eszközökkel "véletlenszerűen" idézik meg. (pl. egy leszámolós jelenetsornál mindjárt az első évadban, ha jól emlékszem). Rengeteg ötletét, szituációját, karakterét láthattuk később más maffia-filmekben feldolgozva. Olvastam, hogy akkora siker volt a maga idejében, hogy világklasszis rendezők körében presztízs volt rendezni egy-egy epizódot. Le a kalappal az egész alkotás előtt. Ha nincs éppen olyan futó sorozat, amelyet szívesen néznék, újra és újra előveszem, képes vagyok az összes évadon újra végigmenni, még mindig hibátlannak látom. A családunkban a sorozat több mondata is szállóige lett. Szóval, hatalmas hatása van, több értelemben és több rétegben is. És szálljon áldás James Gandolfinire, akárhol is van most!