Közösség

Vélemény:

 

NA Alfa Rómeó és Júlia

(1968)

Örömteli kutyanász

 
Berto49   2018.12.14 18:08
0

Azt még a legelfogultabb kritikus sem állíthatja, hogy ez a komédia a magyar filmvígjátékok legjavához tartozik. A forgatókönyv írója, Hámos György sem erőltette meg magát, mert hol van ez a történet a „Mici néni két élete” sztorijához? Elérhetetlen távolságban tanyázik tőle. Az „álompár” (Ruttkai&Latinovits) a kisujjából kirázta a játszott karaktereket. Ruttkai szerintem túlságosan „édi” volt, Latinovits pedig azon túl, hogy jóképű volt, semmit sem adott a figurához. Emlékszem, egyszer Latinovits egy nyilatkozatában elmondta, hogy a filmszereplés csak pénzkeresetet jelent számára. Ezt a véleményt nagyszerűen igazolta ez a film. Fenntartás nélkül csak a Laci kutyát tudom dicsérni, őkutyasága remekül szerepelt. Lehetséges, hogy az életben is a színészházaspár kutyája volt? A speciális Alfa Rómeó jó ötlet volt, különösen az a poén, amikor Ajtay „professzor” megkérdezte: „Ez egy autó?!” Major Tamás narrátorként, kötéssel a fején keretbe foglalta a filmet, de neki magának sem lehetett túlságosan nagy véleménye róla. A kis Latabárnak sajnos nem sikerült a zseniális apja nyomdokaiba lépni, bár a fizikai hasonlatossága erősen adott. Ez a film – szerintem – a tipikus közepes esete, több szót nem is érdemes vesztegetni rá.